VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol
Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1 Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1
FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa
VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final” VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final”
Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat” VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat”

VIDEO | "Să ne rugăm la Dumnezeu să nu se mai întâmple nimic!". Reacţia lui Petrescu, după ce i-a pierdut pe Deac şi Hoban pentru meciul cu Roma

Superliga Publicat pe 22 nov 2020

Lui Dan Petrescu (52 de ani) nu-i mai rămâne decât să se roage că lotul CFR-ului nu va fi lovit şi de alte absenţe, după ce campioana i-a pierdut şi pe Deac şi Hoban pentru meciurile cu UTA (duminică, ora 20:00) şi AS Roma (joi, ora 22:00).

Înaintea partidei cu Bătrâna Doamnă, SuperDan a apărut în faţa camerelor TV cu un discurs defensiv, menţionând că victoria contra fostului elev Laslo Balint ar fi un rezultat fantastic, în condiţiile date: "Problemele sunt mai mari decât erau, sunt în momentul de faţă şapte jucători, toţi titulari, care nu pot participa nu doar la meciul ăsta. La meciul ăsta suntem OK, cu Roma va fi foarte greu. Sper să nu se mai întâmple nimic nici az, nici marţi, când vom avea iar un test COVID-19. S-au mai adăugat Hoban, Deac, Ben Youssef listei cu Omrani, Vinicius, Manea, Cestor şi Bordeianu, care a plecat şi era pe lista UEFA. Ne rugăm la Dumnezeu să nu se mai întâmple nimic, să revină cât mai repede jucătorii accidentaţi şi cu COVID.

Azi va fi un meci foarte greu, UTA e invincibilă în deplasare. Ar fi un rezultat fantastic dacă am reuşi să câştigăm azi, în condiţiile în care problemele sunt destul de mari. Balint nu are nimic de pierdut", a declarat Petrescu, cu câteva minute înaintea meciului.