”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!
VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia
VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League
VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion
VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea” VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea”
VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă” VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă”

VIDEO | Sărbătoare la Gaziantep! Echipa lui Toşca şi Maxim a reuşit prima victorie după patru runde de 'secetă'. Maxim a dat o pasă de gol

Stranieri Publicat de Andrei Ionascu pe 8 feb 2021

Gaziantep, cu Alin Toşca şi Alex Maxim titulari, a câştigat meciul de pe teren propriu cu Goztepe, scor 2-0, în etapa a 24-a din Superliga Turciei. Este prima victorie în ultimele cinci runde pentru Gaziantep, care încearcă să revină în zona locurilor de cupe europene.

Djilobodji (54') şi Mirallas (76') au înscris pentru Gaziantep. Oaspeţii au avut două goluri anulate după consultarea sistemului VAR.

Mijlocaşul Alex Maxim a jucat până în minutul 64 şi a oferit pasa decisivă la primul gol, o centrare din corner. Fundaşul Alin Toşca a fost integralist.

Gaziantep ocupă locul 7 în clasamentul Superligii Turciei, la trei puncte de zona cupelor europene.