Pleacă Rrahmani din Giuleşti? Bergodi a făcut anunţul pe care toţi fanii Rapidului îl aşteptau Pleacă Rrahmani din Giuleşti? Bergodi a făcut anunţul pe care toţi fanii Rapidului îl aşteptau
Au bătut palma! Manchester City a realizat un transfer ce va intra în istorie Au bătut palma! Manchester City a realizat un transfer ce va intra în istorie
Discuţia dintre Edi Iordănescu şi Mircea Lucescu. ”Am ascultat, nu am intervenit în discuţia lor” Discuţia dintre Edi Iordănescu şi Mircea Lucescu. ”Am ascultat, nu am intervenit în discuţia lor”
Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren
Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt" Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt"
Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua

VIDEO | SCOŢIENII INVINCIBILI. CELTIC A ÎNVINS-O ŞI PE RENNES ŞI E CALIFICATĂ ÎN PRIMĂVARA EUROPEANĂ. REZULTATELE COMPLETE ALE SERII ÎN EUROPA LEAGUE

Europa League Publicat pe 29 nov 2019

Celtic s-a impus în această seară, 3-1 cu Rennes, iar scoţienii se gândesc deja la viitoarea adversară din 16-imile Europa League. În direct pe Look Sport 3, Morgan şi Christie au marcat pentru gazde în minutele 22, respectiv 45+1, iar după pauză scorul a luat proporţii. Johnson a fost cel care a înscris pentru 3-0, moment în care britanicii au oprit din turaţia motoarelor.

Fără nicio şansă la calificare încă dinaintea acestui meci, francezii au părut resemnaţi, cu gândul mai mult la Ligue 1, acolo unde se află într-o situaţie catastrofală. Au marcat totuşi golul de onoare la Glasgow, cu un minut înainte de final, prin Hunou.

Scoţienii sunt primii în grupă, au 13 puncte şi sunt deja calificaţi în 16-imile Europa League. Pentru al doilea loc care duce în primăvara europeană, se bat CFR şi Lazio. Campionii României se află pe locul 2, au 9 puncte şi au şanse mari de calificare, în condiţiile în care le ajunge doar o remiză cu Celtic, în Gruia, pe 12 decembrie. În plus, „vişiniii” pot accede în 16-imile Europa League chiar şi cu o înfrângere în ultima partidă, dar cu condiţia ca Lazio să nu câştige în Franţa. La rândul lor, italienii mai păstrează şanse la calificare, însă sunt obligaţi să câştige meciul cu Rennes, iar eventualul lor succes ar trebui coroborat cu o victorie a scoţienilor în România.

În derby-ul grupei F, în direct pe Look Sport, Frankfurt a reuşit surpriza la Londra, 2-1 cu Arsenal. Englezii au marcat primii prin Aubameyang, în prelungirile primei reprize, însă partea a doua a jocului le-a aparţinut oaspeţilor. Japonezul Daichi Kamada a fost eroul nemţilor, după ce a reuşit „dubla” în decursul a mai puţin de 10 minute (minutele 55 şi 64).

În celălalt meci al grupei, Guimaraes şi Standard Liege au terminat la egalitate, 1-1. Înaintea ultimei etape, clasamentul arată în felul următor:

Tot în această seară s-au disputat şi celelalte meciuri ale penultimei etape din cadrul grupelor Europa League. Iată rezultatele complete ale serii:

FC Astana - Manchester United 2-1, AZ Alkmaar – Partizan 2-2, Basaksehir – AS Roma 0-3, Besiktas – Slovan, Bratislava 2-1, Braga – Wolves 3-3, Ferencvaros – Espanyol 2-2, Feyenoord – Rangers 2-2, Oleksandriya – Wolfsburg 0-1, St. Etienne – Gent 0-0, ŢSKA Moscova – Ludogorets 1-1, Wolfsberger – Monchengladbach 0-1, Young Boys – FC Porto 1-2, Lazio – CFR Cluj 1-0, Arsenal – Frankfurt 1-2, Celtic – Rennes 3-1, Dudelange – APOEL 0-2, Guimaraes – Standard Liege 1-1, Lugano – FC Copenhaga 0-1, Malmo – Dinamo Kiev 4-3, Rosenborg – LASK Linz 1-2, Sevilla – Qarabag 2-0 şi Sporting – PSV Eindhoven 4-0.