Universitatea Craiova, măcinată de accidentări! Favoritul lui Rotaru ar putea lipsi tot sezonul Universitatea Craiova, măcinată de accidentări! Favoritul lui Rotaru ar putea lipsi tot sezonul
VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Primă repriză bogată în ocazii VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Primă repriză bogată în ocazii
Turneul final al Billie Jean King Cup se va juca în format eliminatoriu. România îşi va afla adversara pe 30 aprilie Turneul final al Billie Jean King Cup se va juca în format eliminatoriu. România îşi va afla adversara pe 30 aprilie
Clubul din Superliga ce va primi de la bugetul local peste 1 milion de euro! Clubul din Superliga ce va primi de la bugetul local peste 1 milion de euro!
Iuliana Demetrescu va arbitra o semifinală de Liga Campionilor la fotbal feminin Iuliana Demetrescu va arbitra o semifinală de Liga Campionilor la fotbal feminin
Încă un mare oraş din ţară e aproape să aibă stadion modern. Guvernul a aprobat indicatorii tehnico-economici pentru o arenă de 30.000 de locuri Încă un mare oraş din ţară e aproape să aibă stadion modern. Guvernul a aprobat indicatorii tehnico-economici pentru o arenă de 30.000 de locuri

VIDEO | SE ANUNŢĂ UN FINAL ÎNCINS. GALATASARAY A REVENIT PE 1, DUPĂ VICTORIA DIN DERBY-UL CU BEŞIKTAŞ

Video Publicat pe 6 mai 2019

Galatasaray a câştigat derby-ul cu Beşiktaş şi răstoarnă lupta la titlu în Turcia. Trupa lui Fatih Terim a deschis scorul în minutul 43, prin Onyekuru. În partea secundă, Fernando a închis tabela şi a ridicat tot publicul în picioare. Rezultatul de duminică o readuce pe Galata în fruntea clasamentului, cu 63 de puncte. Cu toate acestea, lupta la titlu nu este încheiată. Istanbul Başakşehir, care a fost lider mai multe etape, e pe 2 cu acelaşi punctaj. Până la finalul campionatului au mai rămas trei runde, iar cele două formaţii rămân principalele pretendente.