Europa League 2020: restart în drumul spre finală. Toate meciurile se văd pe Look Plus şi Look Sport. Transmisiunile zilei Europa League 2020: restart în drumul spre finală. Toate meciurile se văd pe Look Plus şi Look Sport. Transmisiunile zilei
VIDEO | Prea bună pentru Getafe. Inter s-a calificat la pas în sferturile Europa League, după ce spaniolii au beneficiat o lovitură de pedeapsă VIDEO | Prea bună pentru Getafe. Inter s-a calificat la pas în sferturile Europa League, după ce spaniolii au beneficiat o lovitură de pedeapsă
Victorie cu rezervele, la adăpostul scorului din tur. Manchester United - LASK Linz 2-1 (7-1 general) Victorie cu rezervele, la adăpostul scorului din tur. Manchester United - LASK Linz 2-1 (7-1 general)
EXCLUSIV | Dan Alexa şi-a dat demisia! Rapid a rămas fără antrenor EXCLUSIV | Dan Alexa şi-a dat demisia! Rapid a rămas fără antrenor
Simona Halep este cap de serie numărul 1 la US Open Simona Halep este cap de serie numărul 1 la US Open
În afară de CSA Steaua, alte trei echipe au promovat în Liga 3. Rezultatele etapei cu numărul doi, din barajul de promovare În afară de CSA Steaua, alte trei echipe au promovat în Liga 3. Rezultatele etapei cu numărul doi, din barajul de promovare

VIDEO | SE ÎNCINGE LUPTA! LILLE CÂŞTIGĂ DERBY-UL CU RENNES ÎN LIGUE 1

Video Publicat pe 4 feb 2020

Lille s-a impus în derby-ul cu Rennes, 1-0, în această seară, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 23-a din Ligue 1. În direct pe Look Plus, gazdele au marcat unicul gol al meciului rapid, încă din minutul 4. Ikone a reuşit o intercepţie în jumătatea adeversarilor, i-a pasat excelent lui Remy, iar acesta a înscris cu un şut puternic pe jos, din afara careului.

Până la final nu s-a mai întâmplat nimic, astfel că Lille şi-a trecut 3 puncte în cont şi se află pe locul 4 cu un total de 37 de puncte. De cealaltă parte, Rennes are cu 3 puncte mai mult şi se află pe poziţia a treia.