Xavi şi-a motivat alegerea, după discuţia cu preşedintele Barcelonei. „Proiectul nu s-a terminat” Xavi şi-a motivat alegerea, după discuţia cu preşedintele Barcelonei. „Proiectul nu s-a terminat”
Duel istoric pe zgura de la Madrid! Rafa Nadal, faţă în faţă cu un puşti de 16 ani Duel istoric pe zgura de la Madrid! Rafa Nadal, faţă în faţă cu un puşti de 16 ani
Alertă în Bănie! Universitatea Craiova va avea o absenţă de marcă la duelul cu CFR Cluj Alertă în Bănie! Universitatea Craiova va avea o absenţă de marcă la duelul cu CFR Cluj
Brigada de arbitri delegată pentru partida care poate fi decisivă în lupta la retrogradare, Dinamo - FC Voluntari Brigada de arbitri delegată pentru partida care poate fi decisivă în lupta la retrogradare, Dinamo - FC Voluntari
Iuliana Demetrescu, delegată la o semifinală de Champions League Iuliana Demetrescu, delegată la o semifinală de Champions League
Aprobat! Schimbare majoră la CSA Steaua Aprobat! Schimbare majoră la CSA Steaua

VIDEO | SE VEDE CAREUL DE AŞI. VALENCIA S-A IMPUS CATEGORIC LA VILLARREAL

Europa League Publicat pe 12 apr 2019

Valencia este aproape de semifinalele Europa League, după 3-1 cu Villarreal. În minutul 4, Goncalo Guedes a căzut în careu şi liliecii au primit 11 metri. Fernandez a apărat penalty-ul bătut de Parejo. La faza următoare, însă, Guedes a reuşit să împingă mingea în plasă. În minutul 35, centralul a arătat din nou punctul cu var, dar pentru Villarreal. Lovitura de pedeapsă a fost transformată fără probleme de Santi Cazorla. Submarinul galben putea chiar să preia conducerea, la ocazia lui Gerard Moreno. O şansă similară a avut-o şi nigerianul Samuel. Valencia a prins curaj pe final, făcând 2-1 la şutul spectaculos al lui Daniel Wass. Tabela a fost închisă de către Guedes, care a realizat dubla. A doua manşă se joacă peste o săptămână, la Valencia.