Viorel Moldovan s-a săturat şi a ţinut un discurs manifest pentru fotbalistul din Superligă: ”La muncă, copile, la muncă! Trece trenul pe lângă tine!” Viorel Moldovan s-a săturat şi a ţinut un discurs manifest pentru fotbalistul din Superligă: ”La muncă, copile, la muncă! Trece trenul pe lângă tine!”
Giovanni Becali a anunţat marea lovitură din fotbalul românesc: ”A semnat!”

VIDEO | Alexander Zverev a învins revelaţia de la Miami şi s-a calificat în semifinale VIDEO | Alexander Zverev a învins revelaţia de la Miami şi s-a calificat în semifinale
Naţionala Românie de Polo va debuta împotriva Greciei la Jocurile Olimpice Naţionala Românie de Polo va debuta împotriva Greciei la Jocurile Olimpice
Veste excelentă primită de Barcelona! Ce doi ar putea fi apţi pentru meciul cu PSG din Champions League Veste excelentă primită de Barcelona! Ce doi ar putea fi apţi pentru meciul cu PSG din Champions League
Ultimă oră! Antrenorul clubului legendar pleacă de la echipă: ”Vreau să mă concentrez pe ultimele opt meciuri!” Ultimă oră! Antrenorul clubului legendar pleacă de la echipă: ”Vreau să mă concentrez pe ultimele opt meciuri!”

VIDEO | SEARĂ DE COŞMAR PENTRU FLORIN ANDONE ŞI GALATASARAY

Champions League Publicat pe 7 nov 2019

Real Madrid a făcut instrucţie cu Galatasaray, 6-0, într-un meci din cadrul grupei A din UEFA Champions League. În direct pe Look Plus, Rodrygo a reuşit un hattrick, marcând în minutele 4, 7 şi 90+3, iar Benzema a reuşit „dubla” în minutele 45 şi 81. Pe lista marcatorilor şi-a trecut numele şi Ramos, care a transformat un penalty în minutul 14. Florin Andone a fost utilizat din primul minut de Fatih Terim, dar a avut o evoluţie palidă, în nota echipei, şi a fost schimbat la pauză de Donk.

În celălalt meci al grupei, PSG s-a impus la limită cu Club Brugge, 1-0. Unicul gol al partidei a fost marcat de Icardi, în minutul 22.

Francezii conduc în clasament cu 12 puncte din tot atâtea posibile şi sunt calificaţi în faza următoare a competiţiei. Real este pe locul secund cu 7 puncte, Club Brugge este pe 3 cu 2 puncte, iar Galatasaray este ultima cu un singur punct.

În grupa B, într-un meci transmis în direct de Look Sport, Bayern s-a impus pe teren propriu fără emoţii, 2-0 cu grecii de la Olympiacos. Golurile au fost marcate de Lewandowski (minutul 69) şi Perisic (89).

În aceeaşi grupă, Tottenham a umilit Steaua Roşie, chiar la Belgrad, 4-0. Golurile au fost reuşite de Lo Celso '34, Son '57 şi '61 şi Eriksen '85. Lider şi virtual calificată este Bayern, cu 12 puncte, urmată de Tottenham (7), Steaua Roşie (3) şi Olympiacos (1).

Atalanta şi Manchester City au remizat la Bergamo, 1-1, într-un meci nebun. Sterling a deschis scorul în minutul 7, dar gazdele au reuşit să egaleze prin Pasalic (49) şi să obţină primul punct în grupă. În celălalt meci al grupei C, Dinamo Zagreb şi Şahtior au terminat la egalitate. Oaspeţii au marcat de două ori în prelungiri, într-un final absolut dramatic. Golurile au fost reulite de Petkovic '25, Ivanusec '83, Ademi '89, respectiv Alan Patrick '13, J. Moraes '90+3, Tete 90+7. Pe primul loc se află Manchester City cu 10 puncte, urmată de Şahtior şi Dinamo Zagreb, ambele cu câte 5 puncte, iar Atalanta este ultima cu un singur punct.

Juventus s-a impus în Rusia, 2-1 cu Lokomotiv, într-un meci din grupa D din cadrul UEFA Champions League. În direct pe Look Plus, italienii au deschis scorul încă din minutul 4, când Ramsey a profitat de o gravă eroare a portarului moscovit. Gazdelor le-a revenit culoarea în obraji după doar câteva minute. Aleksey Miranchuk a egalat în minutul 12, iar scorul de 1-1 s-a păstrat până în prelungiri. Atunci, Juventus a marcat golul decisiv, în minutul 90+3, la capătul unei faze excepţionale care l-a avut în prim plan pe Douglas Costa, brazilianul fiind şi cel care a semnat ultima reuşită a meciului.

În celălalt meci al grupei, Bayer Leverkusen a învins-o cu 2-1 pe Atletico. Leverkusen a deschis scorul după ce Thomas a trimis în propria poartă în minutul 41, iar Vollanda majorat diferenţa în minutul 55. În prelungiri (90+4) Morata a redus din diferenţă. Juventus este lider cu 10 puncte, urmată de Atletico (7), Lokomotiv Moscova şi Leverkusen (ambele cu câte 3 puncte).