FCSB dă lovitura! Un jucător ce a impresionat în Superliga revine la vară FCSB dă lovitura! Un jucător ce a impresionat în Superliga revine la vară
Câştigătorul semimaratonului de la Beijing, deposedat de medalie după ce alţi alergători au încetinit pentru ca el să treacă primul linia de sosire Câştigătorul semimaratonului de la Beijing, deposedat de medalie după ce alţi alergători au încetinit pentru ca el să treacă primul linia de sosire
VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 1-1. Moldovenii ratează victoria în prelungiri VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 1-1. Moldovenii ratează victoria în prelungiri
VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start
Bogdan Lobonţ s-a decis! Ce se întâmplă cu Djokovic şi Albu Bogdan Lobonţ s-a decis! Ce se întâmplă cu Djokovic şi Albu
David Popovici, magistral la Naţionalele de la Otopeni. A bifat al treilea titlu David Popovici, magistral la Naţionalele de la Otopeni. A bifat al treilea titlu

VIDEO | Seară istorică pentru Ronaldo: cele două borne impresionante atinse de CR7 cu golul în poarta Speziei

Serie A Publicat pe 3 mar 2021

Cristiano Ronaldo a înscris un gol, marţi, în meciul Juventus - Sepzia şi a egalat recordul de goluri marcate în carieră, deţinut de Pele, cu 767 de reuşite. Este, de asemenea, primul jucător din istorie care marchează cel puţin 20 de goluri în 12 sezoane consecutive în primele cinci campionate ale Europei.

Totodată, cu reuşita de marţi, Ronaldo a ajuns la 20 de goluri în Serie A, în acest sezon, fiind golgheterul campionatului italian. Romelu Lukaku (Inter) este pe lcoul 2 în această ierarhie, cu 18 goluri.

Juventus a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 3-0 (0-0), echipa Spezia, în etapa a XXV-a a campionatului italian de fotbal Serie A.

Au marcat: Morata '62, Chiesa '71, Cristiano Ronaldo '89.

Galabinov (Spezia) a ratat un penalti, în minutul '90+6.

La gaze, fundaşul Radu Drăguşin a rămas pe banca de rezerve.

După acest rezultat, Juventus ocupă locul 3 în clasament, cu 49 de puncte, după Inter Milano, 56 de puncte, şi AC Milan, 52 de puncte.

Spezia este pe locul 16, cu 25 de puncte.