VIDEO | SEARA LUI LIVERPOOL. "CORMORANII" SUNT ÎN SFERTURILE LIGII, DUPĂ 3-1 CU BAYERN - LOOKSPORT
Champions League Noutăți Video

VIDEO | SEARA LUI LIVERPOOL. „CORMORANII” SUNT ÎN SFERTURILE LIGII, DUPĂ 3-1 CU BAYERN

Liverpool își continuă drumul spre al șaselea trofeu Champions League. În a doua manșă din optimi, cormoranii au învins-o cu 3-1 pe Bayern Munchen. Doar 25 de minute au rezistat bavarezii în fața englezilor. Sadio Mane a profitat de o greșeală a lui Neuer și a deschis scorul. Nemții au egalat înainte de pauză, în urma unui autogol al lui Matip. Ca să meargă în sferturi, formația de pe Allianz Arena avea nevoie de încă un gol. Trupa lui Klopp nu s-a lăsat, însă, iar olandezul Van Dijk a făcut 2-1. Pe final, Liverpool a marcat încă o dată prin același Mane. Liverpool devine, astfel, cea de-a patra echipă engleză calificată în sferturi.