Bergodi a răbufnit la conferinţa de presă: ”Tu mă înveţi fotbal pe mine?” | VIDEO
”Jucătorii nu se mai ridică la nivelul tribunelor!”. Verdict dur după ultimele eşecuri ale Rapidului | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Chelsea - Everton 6-0. Cole Palmer a înscris patru goluri VIDEO | Chelsea - Everton 6-0. Cole Palmer a înscris patru goluri
VIDEO | Cristiano Bergodi, mesaj ferm după înfrângerea cu Sepsi! ”Trebuia să câştigăm” VIDEO | Cristiano Bergodi, mesaj ferm după înfrângerea cu Sepsi! ”Trebuia să câştigăm”
VIDEO | Bernd Storck este de partea lui Bergodi! ”Rapid a bătut-o pe FCSB” VIDEO | Bernd Storck este de partea lui Bergodi! ”Rapid a bătut-o pe FCSB”
VIDEO | Fiorentina - Genoa 1-1. Gazdele au fost cu gândul la sferturile din Conference League VIDEO | Fiorentina - Genoa 1-1. Gazdele au fost cu gândul la sferturile din Conference League

VIDEO | SEARĂ MAGICĂ PENTRU ECHIPA LUI KEŞERU, GRIGORE ŞI MOŢI. LUDOGORETS DEFILEAZĂ LA BUDAPESTA ŞI O SPULBERĂ PE FERENCVAROS. CELELALTE REZULTATE

Video Publicat pe 3 oct 2019

Ludogorets, cu Claudiu Keşeru şi Dragoş Grigore titulari, a învins-o în deplasare pe Ferencvaros cu 3-0. Cosmin Moţi a intrat şi el pe teren din debutul reprizei secunde, după ce bulgarii au rămas în inferioritate, începând din minutul 43, când Grigiore a fost eliminat pentru al doilea galben.

În direct pe LOOK SPORT, bulgarii au reuşit cea mai rapidă deschidere de scor, în secunda 38. Olandezul Lukoki a deschis scorul, iar brazilianul Forster a stabilit scorul primelor 45 de minute, marcând cu o ghiulea de la 30 de metri cu 5 minute înainte de pauză. Şi tot el a stabilit scorul final, 3-0 pentru bulgari, din minutul 64. Astfel, Ludogorets îşi ia revanşa faţă de Ferencvaros, în Europa League, după ce maghiarii le-au blocat accesul spre UEFA Champions League.

Feyenoord Rotterdam a trecut de Porto, 2-0, în derby-ul grupei G. În direct pe LOOK SPORT 2, olandezii au avut nevioie de mai mult de o repriză pentru a marca. Toornstra a spart gheaţa în minutul 49, iar Karsdorp a stabilit scorul final cu 10 minute înainte de pauză.

Manchester United nu a reuşit să se impună în Olanda, în derby-ul cu AZ Alkmaar. Într-un meci transmis în direct de LOOK PLUS, cele două echipe au terminat la egalitate, 0-0, suficient pentru ca britanicii să se menţină în fruntea grupei L.

Celelalte rezultate ale serii în Europa League:

FC Astana - Partizan 1-2, Basaksehir- Monchengladbach 1-1, Beşiktas - Wolves 0-1, Braga - Slovan Bratislava 2-2, Oleksandriya - Gent 1-1, Saint Etienne - Wolfsburg 1-1, TSKA Moscova - Espanyol 0-2, Wolfsberger - Roma 1-1, Young Boys - Rangers 2-1.