E gata! Cine va arbitra Universitatea Craiova - Rapid

Dennis Man, pe urmele lui Mutu! Colosul câştigător de Champions League a pus oferta pe masă: ”A fost coleg cu el şi va intermedia negocierile!”

NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid
Cerut cu insistenţă la Dinamo, Mircea Lucescu a bătut palma! Lovitură mare anunţată

ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune
Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi

VIDEO | Semnal de alarmă tras de Nicuşor Bancu la Universitatea Craiova: ”Nu se mai poate aşa!”

CS Universitatea Craiova Publicat pe 1 nov 2020

Căpitanul Universităţii Craiova, Nicuşor Bancu, a reacţionat după victoria la limită a echipei sale în faţa Hermannstadtului. Bancu a criticat faptul că oltenii nu reuşesc să majoreze diferenţa după ce deschid scorul, ceea ce le creează emoţii inclusiv suporterilor.

”Da, a fost un meci destul de greu. Pentru ca nu reuşim să marcam golul doi. Au avut şi câteva şanse de a marca. Dar trebuie să marcăm pe viitor golul doi. Nu se mai poate aşa. Cei de la televizior cred că au început să aibă probleme cu inima.”, a reacţionat Nicuşor Bancu, la finalul partidei câştigate de Universitea Craiova, scor 0-1, în faţa formaţiei Hermannstadt.

Întrebat dacă fundaşii încearcă să compenseze ineficienţa din ofensivă, Bancu a spus: ”Nu ştiu dacă încercăm. Asta e stilul meu de joc. Sunt mai ofensiv. Astăzi mi-a ieşit, am marcat.”.

Universitatea Craiova a învins, sâmbătă seară, în deplasare, cu scorul de 0-1, Hermannstadt, într-un meci din etapa a noua, din Casa Liga I.

Golul a fost marcat de Bancu, în minutul 33.

În minutul 37, Pigliacelli a apărat un penalty executat de Mayoral, acordat pentru un fault în careu.