VIDEO | Borussia Dortmund - PSG 1-0. Nemţii iau prima opţiune pentru calificarea în finala Ligii Campionilor VIDEO | Borussia Dortmund - PSG 1-0. Nemţii iau prima opţiune pentru calificarea în finala Ligii Campionilor
Victor Piţurcă, deloc impresionat de Florinel Coman. ”Este invizibil! Dispare mult din joc!” Victor Piţurcă, deloc impresionat de Florinel Coman. ”Este invizibil! Dispare mult din joc!”
”M-am decis să nu mai susţin echipa”. Un club din Liga 2 rămâne fără finanţator ”M-am decis să nu mai susţin echipa”. Un club din Liga 2 rămâne fără finanţator
"Au început negocierile cu agentul lui”. Clubul care face tot posibilul să îl aibă pe Risto Radunovic "Au început negocierile cu agentul lui”. Clubul care face tot posibilul să îl aibă pe Risto Radunovic
S-a aflat motivul pentru care Jannik Sinner s-a retras de la Madrid Open S-a aflat motivul pentru care Jannik Sinner s-a retras de la Madrid Open
Dennis Man şi Valentin Mihăilă au pus umărul la revenirea Parmei în Serie A! Dennis Man şi Valentin Mihăilă au pus umărul la revenirea Parmei în Serie A!

VIDEO | Sepsi bate Academica, 1-0, dar tot merge la barajul cu CS Mioveni. Deaconu, gol superb

Sepsi OSK Publicat pe 5 aug 2020
Pusă în faţa unui meci pe care trebuia să-l câştige pentru a spera la salvare sau să nu-l piardă pentru a prinde locul de baraj vânat şi de cei de la Dinamo, Sepsi OSK şi-a respectat statutul de favorită în faţa Academicii Clinceni, echipă fără obiectiv în ultima etapă a play-out-ului.

Începutul covăsnenilor a fost slab, Markovic a avut o şansă de a deschide scorul pentru ilfoveni, apoi lucrurile au fost puse în ordine de Ronaldo Deaconu. În minutul 26, tizul lui Cristiano Ronaldo a executat excelent o lovitură liberă, cu piciorul stâng, Ureche a văzut târziu mingea, iar Leo Grozavu a avut, în sfârşit, linişte. În timp ce Dinamo intra la pauză la egalitate, 1-1 cu Viitorul, Sepsi trebuia doar să se asigure că nu primeşte două goluri de la Academica, fără să marcheze, pentru a prinde locul de baraj. Şi spera că o victorie o duce peste Poli Iaşi, dacă moldovenii se încurcau la Sibiu, unde scorul după 45 de minute era 1-1.

A fost linişte la Sfântu Gheorghe, iar golul marcat de Dâlbea, în minutul 79 de la Sibiu, îi scăpa pe covăsneni de emoţii. Doar că Andrei Cristea a marcat din penalty, în prelungiri, iar Sepsi a fost trimisă la barajul cu CS Mioveni, de pe 9 şi 12 august.