Clubul legendar a ajuns în colaps şi primeşte donaţii de la foştii jucători pentru a fi salvat: ”Am decis cu toţii să facem un sacrificiu!”

Dani Coman face marele anunţ: ”Săptămâna viitoare semnez!”

COSR | 100 de ani de la prima medalie olimpică a României

Anghel Iordănescu împlineşte 74 de ani. Mesajul fiului său, Edi Iordănescu, actualul selecţioner al României

LIVE VIDEO | ”U” Cluj - Dinamo, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Victoria, singura variantă a „câinilor roşii” LIVE VIDEO | ”U” Cluj - Dinamo, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Victoria, singura variantă a „câinilor roşii”
VIDEO | FC Botoşani - FC Voluntari, astăzi, de la 14:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial în lupta pentru evitarea retrogradării VIDEO | FC Botoşani - FC Voluntari, astăzi, de la 14:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial în lupta pentru evitarea retrogradării

VIDEO | Sepsi - Farul 1-1. Meci marcat de multe faze complicate. Gazdele au avut două goluri anulate

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 5 apr 2024

Sepsi Sfântu Gheorghe a remizat  pe teren propriu, scor 1-1, cu Farul Constanţa, în etapa a treia a play-off-ului Superligii.

Golurile au fost marcate de Munteanu ’44 pentru Farul şi Safranko ‘45+1 pentru Sepsi.

Gazdele au avut două goluri anulate, în minutele 40 şi 58.

VIDEO | Sepsi - Farul 1-1 (Safranko 45 / Munteanu 43), în direct pe Prima Sport 1! Echipele de start:

• Sepsi: Niczuly - Oroian, Ninaj, Kecskes, D. Ciobotariu - K. Varga, N. Păun, Dumitrescu - Kallaku , Safranko, Ştefănescu
  • Farul: Buzbuchi - M. Popescu, Larie, Dănuleasa, Dussaut - C. Ganea, Queiros, Grameni - Grigoryan, L. Munteanu, I. Cojocaru

Minutul 90+5: Final de meci! Se termină 1-1.

Minutul 81: Debeljuh reia cu capul din 5 metri în braţele lui Buzbuchi.

Minutul 79: Ştefan comite o gafă imensă şi îi pasează lui Munteanu aproape de careu. Atacantul Farului rămâne singur cu Niczuly, dar loveşte bara.

Minutul 71: Debeljuh trage din prima de la 20 de metri puţin pe lângă poartă.

Minutul 69: Munteanu trimite în forţă din careu pe jos. Rivaldinho nu ajunge la timp să împingă mingea în poartă.

Minutul 57: Buzbuchi respinge în faţa lovitura lui Safranko. Dumitrescu înscrie, însă golul este anulat.

Minutul 45: GOL Sepsi! Safranko păcăleşte defensiva adversă şi reia din careu.

Minutul 43: GOL Farul! Munteanu înscrie cu un şut superb. Faza e suspectă pentru un fault în atac la Ştefănescu.

Minutul 40: Ganea deviază în proprie poartă, reuşita este anulată pentru fault în atac.

Minutul 33: Munteanu primeşte în careu, dar şutu său din 10 metri trece pe lângă poartă.

Minutul 13: Ştefănescu primeşte în careu şi reia pe lângă poartă.

Minutul 1: A început partida!

------------------------------------

Înaintea acestui duel, Sepsi ocupă ultimul loc din play-off, cu 23 de puncte. Covăsnenii vin după înfrângerea cu FCSB şi egalul cu CFR Cluj. şi speră la o victorie care să îi menţină în lupta pentru podium.

De cealaltă parte, Farul se află pe 5, la doar 2 lungimi de adversara sa directă de astăzi. În primele două etape din play-off, constănţenii au câştigat pe terenul Rapidului şi au fost învinşi la limită de FCSB pe teren propriu.

Ultima confruntare dintre cele două combatante s-a încheiat cu victoria Farului, scor 1-0.