Harry Kane nu a mai ezitat şi a spus lucrurilor pe nume: ”Un sezon dezamăgitor!”

Jucătorul propus la FCSB pentru a-i lua locul lui Florinel Coman: „Este excepţional! ” Jucătorul propus la FCSB pentru a-i lua locul lui Florinel Coman: „Este excepţional! ”
Breking News! Bomba sezonului a fost spusă. Transferul lui Kylian Mbappe, anunţat în această seară

Detalii de ultim moment despre starea de sănătate a lui Luca Mihai Detalii de ultim moment despre starea de sănătate a lui Luca Mihai
Veşti bune pentru Andy Murray după accidentarea de la Miami Open Veşti bune pentru Andy Murray după accidentarea de la Miami Open
NEWS ALERT | FCSB, aproape de a realiza primul transfer de Champions League! Gigi Becali e pregătit să dea lovitura NEWS ALERT | FCSB, aproape de a realiza primul transfer de Champions League! Gigi Becali e pregătit să dea lovitura

VIDEO | SEPSI ÎNCHEIE ÎN FORŢĂ SEZONUL DE TOAMNĂ. ECHIPA DIN SFÂNTU GHEORGHE A ÎNVINS CHINDIA ŞI A AJUNS LA 3 VICTORII CONSECUTIVE

Video Publicat pe 22 dec 2019

Sepsi Sfântu Gheorghe s-a impus pe teren propriu, 3-1 cu Chindia Târgovişte, într-un meci transmis în direct pe Look Sport. Dâmboviţenii au deschis scorul în minutul 25, când Ivancic l-a învins pe Niczuly, însă replica gazdelor a fost promptă, iar Vaşvari a egalat 5 minute mai târziu, când a transformat un penalty.

Repriza secundă a curs în favoarea celor de la Sepsi. Mai întîi Ştefan a făcut 2-1, în minutul 77, după care oaspeţii au rămas în inferioritate, din minutul 80, când Yameogo a văzut al doilea cartonaş galben. Până la final, ardelenii au profitat de omul în plus şi au mai înscris o dată, prin Flores, cu 3 minute înainte de final.

După acest succes, Sepsi face 28 de puncte şi urcă pe locul 8. De cealaltă parte, Chindia rămâne cu doar 21 de puncte şi ocupă poziţia a 12-a.