Anunţul făcut de Dan Şucu înaintea partidei cu Universitatea Craiova. ”Echipa are nevoie de noi!” Anunţul făcut de Dan Şucu înaintea partidei cu Universitatea Craiova. ”Echipa are nevoie de noi!”
Pleacă Rrahmani din Giuleşti? Bergodi a făcut anunţul pe care toţi fanii Rapidului îl aşteptau Pleacă Rrahmani din Giuleşti? Bergodi a făcut anunţul pe care toţi fanii Rapidului îl aşteptau
Au bătut palma! Manchester City a realizat un transfer ce va intra în istorie Au bătut palma! Manchester City a realizat un transfer ce va intra în istorie
Discuţia dintre Edi Iordănescu şi Mircea Lucescu. ”Am ascultat, nu am intervenit în discuţia lor” Discuţia dintre Edi Iordănescu şi Mircea Lucescu. ”Am ascultat, nu am intervenit în discuţia lor”
Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren
Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt" Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt"

VIDEO | SEPSI ÎNCHEIE ÎN FORŢĂ SEZONUL DE TOAMNĂ. ECHIPA DIN SFÂNTU GHEORGHE A ÎNVINS CHINDIA ŞI A AJUNS LA 3 VICTORII CONSECUTIVE

Video Publicat pe 22 dec 2019

Sepsi Sfântu Gheorghe s-a impus pe teren propriu, 3-1 cu Chindia Târgovişte, într-un meci transmis în direct pe Look Sport. Dâmboviţenii au deschis scorul în minutul 25, când Ivancic l-a învins pe Niczuly, însă replica gazdelor a fost promptă, iar Vaşvari a egalat 5 minute mai târziu, când a transformat un penalty.

Repriza secundă a curs în favoarea celor de la Sepsi. Mai întîi Ştefan a făcut 2-1, în minutul 77, după care oaspeţii au rămas în inferioritate, din minutul 80, când Yameogo a văzut al doilea cartonaş galben. Până la final, ardelenii au profitat de omul în plus şi au mai înscris o dată, prin Flores, cu 3 minute înainte de final.

După acest succes, Sepsi face 28 de puncte şi urcă pe locul 8. De cealaltă parte, Chindia rămâne cu doar 21 de puncte şi ocupă poziţia a 12-a.