Naţionala U21 | Baiaram este nevoit să joace cu o mască: ”De când o port am marcat două goluri cu capul!”
Emma Răducanu s-a retras de la Miami Open
MM Stoica a dat cărţile pe faţă şi a făcut anunţul despre fotbalistul de naţională: ”Este cel mai bun din România. Am demarat discuţiile pentru contract!”

Real Madrid a depus plângere împotriva arbitrului de la meciul cu Osasuna. Acesta nu a menţionat în raportul de joc insultele rasiste la adresa lui Vinicius
Surpriză mare! Cine va apăra la EURO poartă României: ”Aşa este normal să fie! Aioani nu e în formă!”  | VIDEO EXCLUSIV
Surpriză mare! Cine va apăra la EURO poartă României: ”Aşa este normal să fie! Aioani nu e în formă!” | VIDEO EXCLUSIV
Condamnat la nouă ani de închisoare pentru viol, Robinho acuză justiţia italiană de rasism

VIDEO ǀ Sepsi OSK – UTA Arad 0-0. Gazdele au ratat o ocazie uriaşă pe final de meci şi rămân fără victorie de opt etape

Sepsi OSK Publicat de Daian Cutu pe 19 sep 2021

Sfântu Gheorghe a remizat pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa UTA Arad, într-un meci din etapa a noua din Casa Liga 1. Formaţia lui Leo Grozavu a avut mai multe ocazii, însă nu a reuşit să treacă de Florin Iacob.

Bărbuţ a avut o dublă ocazie pe final de meci, dar fotbalistul adus de la Universitatea Craiova a lovit transversala, iar apoi a făcut un dribling în plus, în loc să trimită direct pe poartă, care era aproape goală.

• Rezerve: Balauru - Tomozei, Fl. Ilie, Medimorec, Passaglia, Antal, Bustea, Dangubic, Mercioiuâ

Minutul 71: Ocazie uriaşă pentru Sepsi. Bărbuţ trage în transversală, iar mingea ricoşează la Luckassen, care este blocat de un adversar, însă gazdele rămân în posesie. Bărbuţ revine din nou în prim plan, dar face un dribling în plus în loc să tragă direct, având o bună bucată din poartă goală.

Minutul 59: Bojic primeşte în careu o centrare din banda stângă. Atacantul celor de la Sepsi reia defectuos din câţiva metri, iar execuţia sa nu prinde cadrul porţii.

Minutul 21: Gazdele pleacă pe un contraatac, mingea ajunge la Golofca, care rămâne singur cu Iacob, portarul celor de la UTA iese la timp şi reuşeşte să închidă unghiul de tragere, iar balonul este respins.

Minutul 11: Sepsi are prima ocazie importantă a partidei. Luckassen trage din interiorul careului, dar Iacob prinde.

Minutul 1: A început partida!

-----------------------------

UTA are un început foarte bun de sezon. ”Bătrâna Doamnă” a strâns 15 puncte şi ocupă în clasament locul cinci, cu un golaveraj de 9-5, rezultat din patru victorii, trei egaluri şi o singură înfrângere. Trupa lui Lazslo Balint este neînvinsă în ultimele patru meciuri din Casa Liga 1.

Revelaţia sezonului trecut însă dezamăgeşte profund până acum. Chiar dacă este neînvinsă de trei etape, Sepsi a obţinut în precedentele trei partide doar trei egaluri şi ocupă în clasament locul 13, care duce la barajul de supravieţuire în primul eşalon. Trupa antrenată de Leo Grozavu a câştigat doar şapte puncte, are un golaveraj de 7-9 rezultat dintr-o victorie, patru egaluri şi trei înfrângeri.

Îm turul şi returul sezonului regular precedent cele două echipe şi-au împărţit victoriile pe teren propriu. Sepsi a învins cu 3-0 acasă în tur, iar UTA cu 2-0 în retur.