”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!
VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia
VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League
VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion
VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea” VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea”
VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă” VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă”

VIDEO | Sevilla a reuşit 'minunea' serii în Liga Campionilor! A revenit de la 0-2 şi a înscris două goluri în inferioritate numerică

Champions League Publicat de Andrei Ionascu pe 5 nov 2020

Sevilla a câştigat meciul de pe teren propriu cu Krasnodar, scor 3-2, în runda a treia din grupa E a Ligii Campionilor. Echipa rusă a condus cu 2-0 şi a avut superioritate numerică toată repriza secundă.

Creditaţi cu şanse minime să câştige la Sevilla, cei de la Krasnodar au condus cu 2-0, după reuşitele lui Suleymanov (17') şi Berg (21' - penalty).

Ivan Rakitic a redus din diferenţă în minutul 42. În prelungirile primei reprize, Jesus Navas a fost eliminat, după o intervenţie ciudată, în urma căreia un jucător de la Krasnodar a fost pur şi simplu descălţat de către mijlocaşul iberic.

Repriza a doua a fost de vis pentru Sevilla, care a reuşit o 'remontada' greu de anticipat. Intrat pe teren în minutul 60, marocanul En Nesyri a înscris de două ori, în minutele 69 şi 72.

Sevilla este doar a doua echipă din Spania care reuşeşte să câştige un meci în Liga Campionilor după ce a fost condusă cu 2-0. Precedenta performanţă a fost înregistrată de Real Madrid, septembrie 2009, cu AS Roma.

Victorie crucială pentru Sevilla, care este foarte aproape să îşi asigure calificarea în play-off-ul Ligii Campionilor.