Xabi Alonso la Bayern? Preşedintele „bavarezilor” a făcut anunţul Xabi Alonso la Bayern? Preşedintele „bavarezilor” a făcut anunţul
VIDEO | FC Voluntari - FC Hermannstadt, astăzi, de la 17:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Sibienii continuă lupta pentru barajul de Conference League VIDEO | FC Voluntari - FC Hermannstadt, astăzi, de la 17:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Sibienii continuă lupta pentru barajul de Conference League
VIDEO | Sepsi - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Ardelenii, obligaţi să câştige pentru a se apropia de lider VIDEO | Sepsi - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Ardelenii, obligaţi să câştige pentru a se apropia de lider
Viorel Moldovan s-a săturat şi a ţinut un discurs manifest pentru fotbalistul din Superligă: ”La muncă, copile, la muncă! Trece trenul pe lângă tine!” Viorel Moldovan s-a săturat şi a ţinut un discurs manifest pentru fotbalistul din Superligă: ”La muncă, copile, la muncă! Trece trenul pe lângă tine!”
Giovanni Becali a anunţat marea lovitură din fotbalul românesc: ”A semnat!”

VIDEO | Alexander Zverev a învins revelaţia de la Miami şi s-a calificat în semifinale VIDEO | Alexander Zverev a învins revelaţia de la Miami şi s-a calificat în semifinale

Sferturile Cupei României sunt LIVE pe Look Sport! Craiova, prima calificată în semifinale. Programul transmisiunilor

Cupa României Publicat de Andrei Ionascu pe 3 mar 2021

Universitatea Craiova este prima echipă calificată în semifinalele Cupei României, după victoria de la Buzău cu Chindia Târgovişte, scor 1-0, în direct pe Look Sport+. ‘Alb-albaştrii’ şi-au luat revanşa pentru eşecul de acum trei zile din Liga 1, cu acelaşi scor.

Alexandru Cîmpanu a înscris în minutul 26, cu un şut surprinzător la colţul scurt, din careu.

În repriza a doua, Cîmpanu a ratat singur cu portarul, apoi Tudorie a şutat în bară.

Chindia nu şi-a creat nicio ocazie de gol în repriza a doua.

Chindia - Craiova 0-1 (Cîmpanu 25'), pe Look Sport+

• Chindia: Moldovan – Kocic, Celea, Piţian (cpt.), Căpuşă – Iacob (Dulca 35'), Dumitraşcu (Mitrea 73') – Yameogo, Atanase (Neguţ 35'), Diaz – Berisha (M. Costea 67').
  • Antrenor: Emil Săndoi.

• Craiova: Pigliacelli – Vătăjelu, Papp, M. Constantin, Bancu (cpt.) – Nistor, Mateiu, Screciu (Bic 41') – Cîmpanu (Vlădoiu 84'), Ivan (Tudorie 84'), Baiaram (Camara 72').
  • Antrenor: Marinos Ouzounidis.

Min. 90: Cartonaş galben pentru Neguţ (Chindia)!

Min. 87: Ocazie pentru Craiova! Tudorie a şutat în bară, de la marginea careului.

Min. 84: Dublă schimbare la Craiova! Ies Cîmpanu şi Ivan, intră Tudorie şi Vlădoiu.

Min. 81: Ocazie imensă pentru Craiova! Cîmpanu a scăpat singur cu portarul, dar n-a reuşit să-l învingă pe Moldovan, care a parat cu piciorul, apoi a prins mingea.

Min. 80: Ocazie pentru Craiova! Bancu a pătruns în careu, din banda stângă, dar a centrat foarte slab, iar portarul a prins mingea.

Min. 73: Schimbare la Chindia! Iese Dumitraşcu, intră Mitrea.

Min. 72: Înlocuire la Craiova! Iese Baiaram, intră Camara.

Min. 67: Schimbare la Chindia! Iese Berisha, intră Mihai Costea.

Min. 67: Ocazie pentru Craiova! Cîmpanu a văzut un culoar de şut la marginea careului, dar mingea s-a dus mult pe lângă poartă.

Min. 47: Ocazie mare pentru Craiova! Andrei Ivan a driblat un adversar şi a rămas singur cu portarul, dar a şutat foarte slab, la colţul scurt. Mingea a atins plasa laterală a porţii.

Min. 46: A început repriza a doua! Nicio schimbare în cele două echipe.

Min. 45+1: S-a încheiat prima repriză! Chindia - Craiova 0-1

Min. 41: Schimbare la Craiova! A ieşit Screciu, accidentat, şi a intrat Bic.

Min. 39: Probleme pentru Craiova! Screciu s-a prăbuşit pe teren şi cere schimbarea. Mijlocaşul central s-a accidentat din nou!

Min. 35: Dublă schimbare la Chindia! Ies Iacob şi Atanase, intră Dulca şi Neguţ.

Min. 25: GOL pentru Craiova! 0-1! A înscris Cîmpanu, cu un şut în forţă la colţul scurt.

Min. 18: Ocazie pentru Craiova! În urma unui corner, Marius Constantin a şutat peste poartă din câţiva metri. Pe reluare se poate observa că Iacob l-a lovit pe fundaşul Craiovei şi se impunea un penalty. Una dintre jambierele lui Marius Constantin a fost ruptă, după intervenţia mijlocaşului Chindiei.

Min. 8: Ocazie imensă pentru Chindia! Iacob a trimis mingea în bara transversală, cu o lovitură de cap din 6 metri.

UPDATE 20:30 A început meciul de la Buzău! Horia Mladinovici este arbitrul de centru.

Programul meciurilor care se vor disputa în sferturile de finală ale Cupei României:

Marţi:

• ora 20.30: Chindia Târgovişte - Universitatea Craiova

Miercuri

• -ora 17.30: Universitatea Cluj (Liga 2) - Viitorul Pandurii Târgu Jiu (Liga 2)
  • -ora 20.30: Petrolul Ploieşti (Liga 2) - Astra Giurgiu

Joi:

• ora 20.00: Dunărea Călăraşi (Liga 2) - Dinamo Bucureşti;

Jocurile din sferturile de finală se dispută în sistem eliminatoriu, într-o singură manşă şi sunt în direct pe Look Sport+.