Europa League 2020: restart în drumul spre finală. Toate meciurile se văd pe Look Plus şi Look Sport. Transmisiunile zilei Europa League 2020: restart în drumul spre finală. Toate meciurile se văd pe Look Plus şi Look Sport. Transmisiunile zilei
VIDEO | Prea bună pentru Getafe. Inter s-a calificat la pas în sferturile Europa League, după ce spaniolii au beneficiat o lovitură de pedeapsă VIDEO | Prea bună pentru Getafe. Inter s-a calificat la pas în sferturile Europa League, după ce spaniolii au beneficiat o lovitură de pedeapsă
Victorie cu rezervele, la adăpostul scorului din tur. Manchester United - LASK Linz 2-1 (7-1 general) Victorie cu rezervele, la adăpostul scorului din tur. Manchester United - LASK Linz 2-1 (7-1 general)
EXCLUSIV | Dan Alexa şi-a dat demisia! Rapid a rămas fără antrenor EXCLUSIV | Dan Alexa şi-a dat demisia! Rapid a rămas fără antrenor
Simona Halep este cap de serie numărul 1 la US Open Simona Halep este cap de serie numărul 1 la US Open
În afară de CSA Steaua, alte trei echipe au promovat în Liga 3. Rezultatele etapei cu numărul doi, din barajul de promovare În afară de CSA Steaua, alte trei echipe au promovat în Liga 3. Rezultatele etapei cu numărul doi, din barajul de promovare

VIDEO |SILVA FACE „DUBLA”, IAR BENFICA SE IMPUNE ÎN DERBY-UL CU SPORTING

Video Publicat pe 18 ian 2020

Benfica a câştigat derby-ul cu concitadina Sporting, 2-0, chiar în deplasare, la finele unui meci dramatic. În direct pe Look Sport, Silva a deschis scorul în minutul 80 şi tot el a risipit orice dubiu în minutele suplimentare, când a reuşit „dubla”.

După acest succes, Benfica se desprinde la 7 puncte de următoarea clasată, Porto, şi e tot mai aproape de titlu. Cu 48 de puncte din 17 meciuri, echipa de pe „Estadio da Luz” are 16 victorii şi doar o înfrângere şi pare de neoprit. De cealaltă parte, Sporting nu contează în lupta pentru titlu şi cade pe locul 4, cu 29 de puncte.