Decizia luată de FIFA care i-ar afecta pe agenţi! "Cea mai mare parte a acestor bani pleacă din fotbal" Decizia luată de FIFA care i-ar afecta pe agenţi! "Cea mai mare parte a acestor bani pleacă din fotbal"
VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor”. Echipele probabile! VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor”. Echipele probabile!
Volei feminin | Eliza Inneh, componenta naţionalei, campioană în Polonia şi MVP al finalei Volei feminin | Eliza Inneh, componenta naţionalei, campioană în Polonia şi MVP al finalei
Decizia luată în cazul partidei din Serie A, după prăbuşirea pe teren a fundaşului Ndicka. Ce se întâmplă cu meciul Udinese - AS Roma Decizia luată în cazul partidei din Serie A, după prăbuşirea pe teren a fundaşului Ndicka. Ce se întâmplă cu meciul Udinese - AS Roma
Fostul căpitan Sergej Barbarez a fost numit selecţioner al Bosniei Fostul căpitan Sergej Barbarez a fost numit selecţioner al Bosniei
Max Verstappen, imbatabil şi pe teritoriul Chinei. Campionul mondial a câştigat cursa de sprint Max Verstappen, imbatabil şi pe teritoriul Chinei. Campionul mondial a câştigat cursa de sprint

VIDEO |SILVA FACE „DUBLA”, IAR BENFICA SE IMPUNE ÎN DERBY-UL CU SPORTING

Video Publicat pe 18 ian 2020

Benfica a câştigat derby-ul cu concitadina Sporting, 2-0, chiar în deplasare, la finele unui meci dramatic. În direct pe Look Sport, Silva a deschis scorul în minutul 80 şi tot el a risipit orice dubiu în minutele suplimentare, când a reuşit „dubla”.

După acest succes, Benfica se desprinde la 7 puncte de următoarea clasată, Porto, şi e tot mai aproape de titlu. Cu 48 de puncte din 17 meciuri, echipa de pe „Estadio da Luz” are 16 victorii şi doar o înfrângere şi pare de neoprit. De cealaltă parte, Sporting nu contează în lupta pentru titlu şi cade pe locul 4, cu 29 de puncte.