Revenire de senzaţie în Superligă? Declaraţia dată de fostul jucător din Gruia Revenire de senzaţie în Superligă? Declaraţia dată de fostul jucător din Gruia
Gabi Tamaş revine pe teren Gabi Tamaş revine pe teren
NEWS ALERT | Lovitură grea încasată de CFR Cluj! Un titular s-a "rupt" şi ratează derby-ul cu Universitatea Craiova NEWS ALERT | Lovitură grea încasată de CFR Cluj! Un titular s-a "rupt" şi ratează derby-ul cu Universitatea Craiova
Ciprian Marica a numit atacantul care nu are voie să lipsească de la Campionatul European! "Este cel mai în formă" Ciprian Marica a numit atacantul care nu are voie să lipsească de la Campionatul European! "Este cel mai în formă"
VIDEO | Madison Square Garden s-a cutremurat! Final nebun în meciul câştigat de New York Knicks împotriva Philadelphiei 76ers VIDEO | Madison Square Garden s-a cutremurat! Final nebun în meciul câştigat de New York Knicks împotriva Philadelphiei 76ers
”Abia duminică după amiază doctorii au reuşit să mă stabilizeze”. Dezvăluire cutremurătoare făcută de Adrian Mititelu Jr. ”Abia duminică după amiază doctorii au reuşit să mă stabilizeze”. Dezvăluire cutremurătoare făcută de Adrian Mititelu Jr.

VIDEO ǀ Simona Halep şi Irina Begu joacă vineri în sferturi la WTA Melbourne

Tenis Publicat pe 6 ian 2022

Simona Halep, locul 20 WTA, şi Irina Begu, numărul 62 mondial, vor evolua noaptea viitoare la turneele Melbourne Summer Set.

Begu o va întâlni pe americanca Amanda Anisimova, locul 78 WTA, în sferturile de finală ale Melbourne Summer Set 2, în primul meci al zilei de vineri pe Rod Laver Arena, de la ora locală 11:00 (ora 02.00 a României).

Imediat după acest meci va avea loc pe Rod Laver Arena confruntarea dintre Simona Halep, favorită 2, şi sportiva elveţiană Viktorija Golubic (43 WTA şi cap de serie 6), în sferturile Melbourne Summer Set 1.

Cele două turnee de la Melbourne sunt de categorie WTA 250.