Adrian Porumboiu, convins că Rednic e varianta cea mai bună pentru Dinamo: ”Nu-i găseşti hibe în ceea ce priveşte calitatea profesională de antrenor” Adrian Porumboiu, convins că Rednic e varianta cea mai bună pentru Dinamo: ”Nu-i găseşti hibe în ceea ce priveşte calitatea profesională de antrenor”
VIDEO | Cupa României, 16-imi de finală. Baia Mare - Poli Iaşi 3-1, LIVE pe Look Sport+. Petrolul - FC U Craiova, de la 18:45. Mioveni - Rapid, de la 21:30
VIDEO | Robert Lewandowski a primit Gheata de Aur, după un sezon fabulos la Bayern Munchen VIDEO | Robert Lewandowski a primit Gheata de Aur, după un sezon fabulos la Bayern Munchen
Hagi, despre meciul cu Sepsi: ”E un meci de Cupa României, cu un adversar competitiv, agresiv, în sensul bun la cuvântului, care joacă fotbal, iese la joc”
VIDEO | FC Voluntari, prima echipă calificată în optimile de finală ale Cupei României VIDEO | FC Voluntari, prima echipă calificată în optimile de finală ale Cupei României
Ianis Hagi a revenit la antrenamentele lui Rangers, după ce a ieşit din izolare Ianis Hagi a revenit la antrenamentele lui Rangers, după ce a ieşit din izolare

VIDEO | Simone Tempestini a câştigat Raliul Sibiului, transmis în direct pe Look Sport

Auto-Moto Publicat de Andrei Ionascu pe 31 iul 2021

Simone Tempestini, campionul naţional en titre, s-a impus detaşat, sâmbătă, în Raliul Sibiului, etapa a şaptea a Campionatului Naţional de Raliuri. Competiţia a fost transmisă în direct pe Look Sport 3.

Echipajul Simone Tempestini/Sergiu Itu (Skoda Fabia R5) a încheiat victorios cu timpul de 01 h 17 min 34 sec 7/10, fiind urmat de Sebastian Barbu/Bogdan Iancu (Skoda Fabia Rally2), la 02 min 04 sec 7/10, şi de Dan Girtofan/Tudor Mârza (Skoda Fabia Rally2), la 07 min 18 sec 6/10.

Tempestini a câştigat şapte din cele opt probe speciale ale cursei (112,62 km), iar Barbu s-a impus în cealaltă.

Un autoturism care participa la Raliul Sibiului a luat foc şi a fost distrus în totalitate. Nu au fost înregistrate victime, a anunţat ISU Sibiu. Competiţia a fost întreruptă mai bine de o oră.

A fost distrus de flăcări un Ford Fiesta, pe care concura echipajul format din sibienii Bogdan Gligor şi Ionuţ Lazăr. Maşina a luat foc pe traseu, pe drumul dintre Râul Sadului şi Păltiniş. Echipajul sibian concurează în Rally 2.

În clasamentul general al piloţilor, pe primul loc se află Simone Tempestini, urmat de Dan Gîrtofan şi Sebastian Barbu.

Etapa a opta a Campionatului Naţional de Raliuri Betano va fi Raliul Iaşului, programat pe 3 şi 4 septembrie.

Sursa foto: Facebook Raliul Sibiului