CFR Cluj nu se joacă! Un titular de la FCSB e dorit pentru ca Dan Petrescu să facă un super lot CFR Cluj nu se joacă! Un titular de la FCSB e dorit pentru ca Dan Petrescu să facă un super lot
Universitatea Craiova, măcinată de accidentări! Favoritul lui Rotaru ar putea lipsi tot sezonul Universitatea Craiova, măcinată de accidentări! Favoritul lui Rotaru ar putea lipsi tot sezonul
VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Primă repriză bogată în ocazii VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Primă repriză bogată în ocazii
Turneul final al Billie Jean King Cup se va juca în format eliminatoriu. România îşi va afla adversara pe 30 aprilie Turneul final al Billie Jean King Cup se va juca în format eliminatoriu. România îşi va afla adversara pe 30 aprilie
Clubul din Superliga ce va primi de la bugetul local peste 1 milion de euro! Clubul din Superliga ce va primi de la bugetul local peste 1 milion de euro!
Iuliana Demetrescu va arbitra o semifinală de Liga Campionilor la fotbal feminin Iuliana Demetrescu va arbitra o semifinală de Liga Campionilor la fotbal feminin

VIDEO | Simularea anului în Liga 1? Gabriel De Moura a încercat să obţină eliminarea unui adversar, la o fază penibilă

Superliga Publicat de Andrei Ionascu pe 30 apr 2021

Gabriel de Moura a fost protagonistul unei faze hilare în prima repriză a meciului Gaz Metan Mediaş - FC Argeş, în direct pe Look Sport. Fundaşul brazilian al gazdelor a încercat să obţină eliminarea unui adversar, la o fază petrecută spre marginea terenului, în minutul 36. Pe reluare s-a putut observa că jucătorul de la FC Argeş a încercat să ia mingea, iar De Moura nu a fost atins, deşi se tăvălea şi se văita la marginea terenului.

La această fază, inclusiv antrenorul secund de la Gaz Metan Mediaş, Eusebiu Tudor, a cerut eliminarea lui Meza Colli.

Arbitrul Adrian Cojocaru a luat decizia corectă şi a lăsat faza să continue.

La pauză, Gaz Metan Mediaş o conduce pe FC Argeş cu 1-0, după reuşita superbă a lui Ronaldo Deaconu, din minutul 23.