VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie
VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi
Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV
VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin
VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei” VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei”
Adrian Mutu a fost ”făcut praf” de un jucător de la CFR, care şi-a anunţat plecarea. ”Pentru mine nu are caracter” Adrian Mutu a fost ”făcut praf” de un jucător de la CFR, care şi-a anunţat plecarea. ”Pentru mine nu are caracter”

VIDEO | SLAVIA „MOARE” FRUMOS CU BARCELONA, ÎNTR-UN MECI PLIN DE DRAMATISM. REZULTATELE COMPLETE ALE SERII ÎN UEFA CHAMPIONS LEAGUE

Champions League Publicat pe 24 oct 2019

FC Barcelona s-a impus greu la Praga, 2-1 cu Slavia, într-un meci din grupele UEFA Champions League (video, jos). În direct pe LOOK PLUS, Messi a deschis scorul rapid, în minutul 3. După pauză, la 5 minute de la reluare, cehii au reuşit să egaleze prin Boril, însă fericirea fanilor praghezi a ţinut puţin. Nefericitul Olayinka a trimis mingea în plasa porţii echipei sale, iar Barcelona a reuşit să reziste presiunii puse în final de Slavia şi să câştige meciul. Nicuşor Stanciu a evoluat relativ bine, dar a fost schimbat în minutul 76 cu Husbauer.

În celălalt meci al grupei F, Inter a trecut de Borussia Dormund , pe teren propriu, 2-0, într-un meci transmis în direct de LOOK SPORT (video jos) . Lautaro Martinez a spart gheaţa după 22 de minute, iar Candreva a stabilit rezultatul meciului cu un minut înainte de final.

După 3 etape, Barcelona este lider cu 7 puncte, urmată de Inter şi Dortmund, ambele cu câte 4 puncte, şi Slavia cu un singur punct.

Ajax Amsterdam a fost învinsă pe teren propriu, 0-1 cu Chelsea, într-un meci din etapa a 3-a a grupelor UEFA Champions League (video, jos). În direct pe LOOK PLUS, rezerva Michy Batshuayi a marcat unicul gol al partidei cu 3 minute înainte de final. Răzvan Marin nu a jucat niciun minut la olandezi.

În celălalt meci al grupei, Lille şi Valencia au terminat la egalitate, 1-1. Golurile au fost reuşite de Ikone (90+5), respectiv Cheryshev (63). Ajax şi Chelsea conduc grupa H, ambele cu câte 6 puncte, în timp ce Valencia este pe 3 cu 4 puncte, iar Lille e ultima (1).

În grupa E, Salzburg a fost învinsă pe teren propriu, 2-3 cu Napoli (video, jos). În direct pe LOOK SPORT 3, Golurile învingătorilor au fost marcate de Mertens (minutele 17 şi 64) şi Insigne (73), iar pentru gazde a reuşit „dubla” Haaland (minutele 40 şi 72).

În celălalt meci al grupei, Liverpool a câştigat fără probleme pe terenul echipei la care evoluează Ianis Hagi, Genk (video, jos). Deţinătorii UEFA Champions League au marcat prin Chamberlain (2 şi 57), Mane (77) şi Salah (87), iar pentru belgieni a înscris Odey, cu două minute înainte de final. Ianis Hagi a fost rezervă la gazde şi a intrat abia în minutul 87.

Liderul grupei este Napoli (7 puncte), urmată de Liverpool (6), Salzburg (3) şi Genk (1).

În grupa G, Leipzig a reuşit să se impună pe teren propriu cu 2-1 în faţa lui Zenit Sankt Petersburg. Ruşii au deschis scorul prin fundaşul Yaroslav Rakitsky, în minutul 25, dar nemţii au revenit şi au punctat de două ori în repriza secundă, prin Laimer (foto, jos - gol marcat în minutul 49) şi Sabitzer (59).

În celălalt meci al grupei, la Lisabona, Benfica a învins-o pe Lyon cu 2-1. Cu Tătăruşanu rezervă, Lyon a primit gol rapid, în minutul 4, când lusitanii au înscris prin Silva. Francezii au reuşit să egaleze în minutul 70 prin Depay, dar Pizzi le-a adus victoria portughezilor cu reuşita sa venită cu 4 minute înainte de finalul partidei.

Leipzig este lider în această grupă cu 6 puncte, iar Zenit şi Lyon sunt pe locurile 2 şi 3, ambele cu câte 4 puncte. Benfica este ultima cu 3 puncte.