NEWS ALERT | Un jucător cu meciuri la echipa naţională, OUT pentru şase luni NEWS ALERT | Un jucător cu meciuri la echipa naţională, OUT pentru şase luni
Focus 18 urcă Prima TV pe locul IV în audienţe în rândul publicului 21-59, la nivel naţional Focus 18 urcă Prima TV pe locul IV în audienţe în rândul publicului 21-59, la nivel naţional
Ian Foster va antrena în Japonia Ian Foster va antrena în Japonia
NEWS ALERT | Lovitură de teatru! Informaţia care dinamitează viitorul Rapidului NEWS ALERT | Lovitură de teatru! Informaţia care dinamitează viitorul Rapidului
Nu vor avea adversar! Echipa de baschet a Statelor Unite ale Americii pentru Jocurile Olimpice Nu vor avea adversar! Echipa de baschet a Statelor Unite ale Americii pentru Jocurile Olimpice
NEWS ALERT | Conducerea Rapidului, decizie finală cu privire la Bergodi NEWS ALERT | Conducerea Rapidului, decizie finală cu privire la Bergodi

VIDEO | ŞOC PE GIUSEPPE MEAZZA. INTER, ELIMINATĂ DE FRANKFURT DIN EUROPA LEAGUE

Europa League Publicat pe 14 mar 2019

Inter a avut parte de o seară pe care nu o va uita. Nerazzurrii au pierdut la limită cu Eintracht Frankfurt şi au părăsit Europa League. În tur a fost 0-0, iar ambele formaţii erau obligate să iasă la atac. Într-o partidă arbitrată de românul Ovidiu Haţegan, nemţii au avut două ocazii mari prin Kostic şi Haller. Două minute mai târziu, Jovic a profitat de greşeala lui De Vrij şi a înscris din scăriţă. A fost primul gol al jucătorului sârb din actuala ediţie din Europa League. Tot Jovic putea majora avantajul, dar mingea s-a dus peste poartă. Perisic a încercat să-l surprindă pe Trapp, dar şutul i-a fost deviat de un apărător al germanilor. Inter a mai avut o mare ocazie de a egala după pauză, prin Skriniar. Frankfurt putea înscrie al doilea gol în prelungiri, dar Handanovici şi-a salvat echipa. După acest rezultat, Eintracht s-a calificat în sferturile Europa League.