LIVE BLOG EURO 2020, ziua a noua | Spania - Polonia, de la 22:00. Germania a trecut la pas de Portugalia, Ungaria a făcut meciul ultimilor zeci de ani contra campioanei mondiale, Franţa LIVE BLOG EURO 2020, ziua a noua | Spania - Polonia, de la 22:00. Germania a trecut la pas de Portugalia, Ungaria a făcut meciul ultimilor zeci de ani contra campioanei mondiale, Franţa
CFR Cluj a făcut 1-1 cu Ludogoreţ, în al doilea amical din Austria CFR Cluj a făcut 1-1 cu Ludogoreţ, în al doilea amical din Austria
Gabriel Tamaş a devenit preşedinte al FC Voluntari
Negocierile dintre Zdenek Ondrasek şi FCSB, avansate! Negocierile dintre Zdenek Ondrasek şi FCSB, avansate!
Dragoş Grigore negociază cu Rapid. Fundaşul are şi trei propuneri din Turcia Dragoş Grigore negociază cu Rapid. Fundaşul are şi trei propuneri din Turcia
Vlad Muţiu a semnat cu FC Hermannstadt

VIDEO | Sorana Cîrstea a cedat în minim de seturi partida cu Barbora Krejcikova, din finala de la Strasbourg

Tenis Publicat de Daian Cutu pe 29 mai 2021

Jucătoarea Sorana Cîrstea, locul 61 WTA, a pierdut, sâmbătă, finala turneului de categorie WTA 250 de la Strasbourg.

Cîrstea a fost învinsă de sportiva cehă Barbora Krejcikova, locul 38 WTA şi cap de serie numărul 5, scor 6-3, 6-3.

Pentru sportiva română a fost a doua finală din acest an, după ce a câştigat turneul de la Istanbul, în aprilie, şi a şasea din carieră. Ea mai are un trofeu în palmares, la Taşkent, în 2008.

Cîrstea a obţinut un premiu de 13.224 de euro şi 180 puncte WTA.