Clubul din Superliga ce va primi de la bugetul local peste 1 milion de euro! Clubul din Superliga ce va primi de la bugetul local peste 1 milion de euro!
VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Gol anulat pentru offside al oaspeţilor VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Gol anulat pentru offside al oaspeţilor
Iuliana Demetrescu va arbitra o semifinală de Liga Campionilor la fotbal feminin Iuliana Demetrescu va arbitra o semifinală de Liga Campionilor la fotbal feminin
Încă un mare oraş din ţară e aproape să aibă stadion modern. Guvernul a aprobat indicatorii tehnico-economici pentru o arenă de 30.000 de locuri Încă un mare oraş din ţară e aproape să aibă stadion modern. Guvernul a aprobat indicatorii tehnico-economici pentru o arenă de 30.000 de locuri
Un antrenor din Superliga se află în negocieri: „Ambele părţi vrem” Un antrenor din Superliga se află în negocieri: „Ambele părţi vrem”
”Uită-te la el! E depăşit de situaţie, eu nu am mai văzut antrenor ca ăsta”. Ionel Ganea, fără menajamente cu Bogdan Lobonţ ”Uită-te la el! E depăşit de situaţie, eu nu am mai văzut antrenor ca ăsta”. Ionel Ganea, fără menajamente cu Bogdan Lobonţ

VIDEO | SPECTACOL ÎN OLANDA. EINDHOVEN ŞI SPORTING LISABONA S-AU LUPTAT PE VIAŢĂ ŞI PE MOARTE

Noutăți Publicat pe 20 sep 2019

PSV Eindhoven a reuşit să se impună pe teren proporiu, 3-2 cu Sporting Lisabona, într-un meci din cadrul grupei D a Europa League. În direct pe LOOK SPORT 3, olandezii au început mai bine şi conduceau cu 2-0 în minutul 25, goluri semnate de Malen 19 şi Coates 25 (autogol). Portughezii au redus din diferenţă prin Fernandes, care a marcat în minutul 38 din penalty, dar Baumgartl a făcut 3-1 în minutul 48. Mendes a readus-o pe Sporting în joc cu golul reuşit în minutul 82, însă eforturile lusitanilor de a restabili egalitatea nu au dat succes.

În celălalt meci al grupei, LASK Linz a trecut la limită de Rosenborg, 1-0. Etapa viitoare, PSV va juca în deplasare cu Rosenborg, iar Linz se va deplasa la Lisabona pentru meciul cu Sporting. Ambele partide sunt programate pe 3 octombrie.