Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!” Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!”
VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie
VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-0, în direct la Prima Sport 1! Ambele echipe au creat pericol în prima repriză VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-0, în direct la Prima Sport 1! Ambele echipe au creat pericol în prima repriză
Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off"  | EXCLUSIV Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off" | EXCLUSIV
Marius Măldărăşanu s-a dezlănţuit după ce FC Hermannstadt a urcat pe primul loc în play-out: ”Le-am citit jocul” Marius Măldărăşanu s-a dezlănţuit după ce FC Hermannstadt a urcat pe primul loc în play-out: ”Le-am citit jocul”
David Puicea, calificat în finala juniorilor la sărituri, de pe locul 5 David Puicea, calificat în finala juniorilor la sărituri, de pe locul 5

VIDEO | Spectacol în Romanian Endurance Series! Etapă perfectă pentru Alex Cascatău

Auto-Moto Publicat pe 20 apr 2021

Prima etapă a sezonului din Romanian Endurance Series a fost perfectă pentru Alex Cascatău şi Alex Şiclovan. Cei doi nu au avut rivali la clasa turismelor. Campionatul românesc de anduranţă va fi tot sezonul pe canalele Look Sport.

Romanian Endurance Series şi-a desfăşurat prima etapă pe Motorpark România. A fost o competiţie spectaculoasă, mai ales în prima cursă, acolo unde Emil Nestor şi Horia Platona au câştigat la limită. A venit, apoi, rândul lui Alex Cascatău să-şi domine adversarii în cele două curse de la clasa turismelor. Pe un BMW Seria 3, Cascatău a plecat perfect din pole position şi a intrat cu un avans liniştitor la boxe, acolo unde a fost înlocuit de Alex Şiclovan. Maşina celor doi a câştigat fără emoţii atât prima cursă, cât şi pe cea de-a doua, acolo unde Cascatău a fost pilotul care a terminat cursa. A fost un weekend bun şi pentru Alex Mitrea şi Gabi Stoian, care au câştigat cursa a doua a clasei regină. Următoarea etapă din Romanian Endurance Series va fi în 8 şi 9 mai, tot pe Motorpark România.