ULTIMĂ ORĂ | A fost delegată brigada de arbitri pentru partida Farul - CFR Cluj ULTIMĂ ORĂ | A fost delegată brigada de arbitri pentru partida Farul - CFR Cluj
VIDEO | FC Hermannstadt - FC Botoşani, astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Sibienii pot rămâne lideri în play-out VIDEO | FC Hermannstadt - FC Botoşani, astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Sibienii pot rămâne lideri în play-out
VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Clujenii nu îşi permit paşi greşiţi pentru lupta la locul 2 VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Clujenii nu îşi permit paşi greşiţi pentru lupta la locul 2
Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League
PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe
AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League

VIDEO | Spectacol în tribune şi fără spectatori. Gladbach – Leverkusen 1-3. Oaspeţii urcă pe ultima treaptă a podiumului

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 23 mai 2020

Bayer Leverkusen a obţinut o victorie extrem de importantă în deplasarea de pe terenul celor de la Borussia Monchengladbach, cu scorul de 3-1.

Golurile victoriei au fost marcate de Havertz, în minutele 7 şi 58 (penalty), respectiv Bender, în minutul 81, după ce a deviat în poartă o lovitură liberă din partea laterală.

Un moment inedit s-a petrecut în tribune. Suporterii de la Gladbach şi-au putut cumpăra bilet la partida pe care echipa lor o dispută cu cei de la Bayer Leverkusen pe ”Borussia Park”. Preţul unui bilet a fost de 19 euro, iar în schimb fiecare fan a putut trimite o poză, care a fost printată şi pusă pe un scaun din tribună. Interesul a fost mare, nu mai puţin de 13.000 de persoane s-au înscris în inedita provocare.

Leverkusen urcă pe locul 3 în campionat şi îşi depăşeşte adversara de azi, care cade pe locul 4, la doar un punct diferenţă.

Gladbach: Sommer – Bensebaini, Elvedi, Ginter, Lainer – Strobl (76 Benes), Neuhaus – Thuram (78 Wendt), Embolo( 12 Stindl), Hofmann – Plea

Leverkusen: Hradecky – Tapsoba, Bender, Dragovic (Baumgartlinger 81) – Weiser, Aranguiz, Demirbay, Sinkgraven – Bellarabi (Bailley 66), Havertz, Diaby