VIDEO | SPECTACOL LA LISABONA. BENFICA A BĂTUT-O CU 4-2 PE FRANKFURT - LOOKSPORT
Europa League Noutăți Video

VIDEO | SPECTACOL LA LISABONA. BENFICA A BĂTUT-O CU 4-2 PE FRANKFURT

A fost o seară cu multe goluri în capitala Portugaliei. În minutul 19, arbitrul a dat penalty pentru Benfica, după faultul lui N’Dicka. Jucătorul nemților nu a scăpat ușor, centralul arătându-i cartonașul roșu. Joao Felix a transformat lovitura de pedeapsă și vulturii conduceau cu 1-0. Oaspeții au reușit să egaleze prin Luka Jovic, care a fructificat o pasă primită în careu. Bucuria germanilor nu a ținut mult, Benfica revenind la conducere după execuția superbă a lui Felix. În finalul primei reprize, Frankfurt a marcat din nou, însă golul a fost anulat pe motiv de offside. După pauză, Benfica a lovit iar, autorul golului fiind Ruben Diaz. Joao Felix a realizat apoi hat-trickul. Frankfurt păstrează, totuși, speranțe pentru retur. Goncalo Paciencia a făcut 2-4 cu o reluare spectaculoasă. Meciul decisiv pentru accederea în semifinale e peste o săptămână, în Germania. În 2013, Benfica a ajuns în ultimul act al Europa League, unde a pierdut cu Chelsea.

Un comentariu pentru “VIDEO | SPECTACOL LA LISABONA. BENFICA A BĂTUT-O CU 4-2 PE FRANKFURT