VIDEO | Hermannstadt - CFR, pe Look Sport+ de la 20:30. Echipele de start VIDEO | Hermannstadt - CFR, pe Look Sport+ de la 20:30. Echipele de start
Luiz Felipe Scolari şi-a reziliat contractul cu cei de la Cruzeiro Luiz Felipe Scolari şi-a reziliat contractul cu cei de la Cruzeiro
Valeriu Iftime nu suferă din cauza faptului că nu l-a vândut pe Haruţ. ”De el ştiam că nu a fost afectat" Valeriu Iftime nu suferă din cauza faptului că nu l-a vândut pe Haruţ. ”De el ştiam că nu a fost afectat"
Guardiola, tranşant, după demiterea lui Lampard de la Chelsea. "Aici trebuie să câştigi. Oamenii vorbesc de proiecte, idei, dar nu există aşa ceva” Guardiola, tranşant, după demiterea lui Lampard de la Chelsea. "Aici trebuie să câştigi. Oamenii vorbesc de proiecte, idei, dar nu există aşa ceva”
FC Voluntari - Universitatea Craiova, marţi, ora 17:30, în direct pe Look Sport+. Corneliu Papură îşi joacă probabil ultima şansă de a rămâne antrenorul oltenilor FC Voluntari - Universitatea Craiova, marţi, ora 17:30, în direct pe Look Sport+. Corneliu Papură îşi joacă probabil ultima şansă de a rămâne antrenorul oltenilor
Vlad Dragomir evoluează în carieră. Atacantul va semna cu o formaţie din Serie B Vlad Dragomir evoluează în carieră. Atacantul va semna cu o formaţie din Serie B

VIDEO | Spectacol total în LaLiga! Sevilla - Celta Vigo 4-2. Gazdele au dat lovitura pe final de meci

La Liga Publicat de Andrei Ionascu pe 21 nov 2020

FC Sevilla a câştigat meciul de pe teren propriu cu Celta Vigo, scor 4-2, în etapa a 10-a din LaLiga. În minutul 85, scor era egal, 2-2.

Jules Kounde a deschis scorul pentru Sevilla în minutul 5, iar Iago Aspas a egalat în minutul 10.

Celta a preluat conducerea în minutul 36, prin Nolito. En Nesyri a egalat în minutul 45+3.

Sevilla a dat lovitura pe final de meci, după reuşitele lui Escudero (85') şi El Haddadi (87').

Sevilla se află locul 7 în clasamentul LaLiga, iar Celta este pe penultimul loc.

Sursa foto: Twitter FC Sevilla