Garbine Muguruza şi-a anunţat retragerea din activitate: “Povestea mea în acest sport a fost fantastică” Garbine Muguruza şi-a anunţat retragerea din activitate: “Povestea mea în acest sport a fost fantastică”
Vocile drumului către EURO 2024, premiate de APS. Emil Grădinescu şi Costi Mocanu, copleşiţi de emoţie Vocile drumului către EURO 2024, premiate de APS. Emil Grădinescu şi Costi Mocanu, copleşiţi de emoţie
Dan Petrescu schimbă radical lotul lui CFR la vară. Nume grele vor fi OUT Dan Petrescu schimbă radical lotul lui CFR la vară. Nume grele vor fi OUT
VIDEO | FCU Craiova - Dinamo 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | FCU Craiova - Dinamo 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
China, în centrul unui scandal de dopaj la nataţie China, în centrul unui scandal de dopaj la nataţie
Record mondial doborât de un campion nigerian. A jucat şah fără întrerupere timp de 58 de ore Record mondial doborât de un campion nigerian. A jucat şah fără întrerupere timp de 58 de ore

VIDEO | Spectacol total în LaLiga! Sevilla - Celta Vigo 4-2. Gazdele au dat lovitura pe final de meci

La Liga Publicat de Andrei Ionascu pe 21 nov 2020

FC Sevilla a câştigat meciul de pe teren propriu cu Celta Vigo, scor 4-2, în etapa a 10-a din LaLiga. În minutul 85, scor era egal, 2-2.

Jules Kounde a deschis scorul pentru Sevilla în minutul 5, iar Iago Aspas a egalat în minutul 10.

Celta a preluat conducerea în minutul 36, prin Nolito. En Nesyri a egalat în minutul 45+3.

Sevilla a dat lovitura pe final de meci, după reuşitele lui Escudero (85') şi El Haddadi (87').

Sevilla se află locul 7 în clasamentul LaLiga, iar Celta este pe penultimul loc.

Sursa foto: Twitter FC Sevilla