Mihai Iosif nu se uită de sus la Dinamo: "Nu-i desconsiderăm!" Mihai Iosif nu se uită de sus la Dinamo: "Nu-i desconsiderăm!"
Emoţii mari la Barcelona înainte de El Clasico! Jordi Alba este incert pentru meciul cu Real Madrid Emoţii mari la Barcelona înainte de El Clasico! Jordi Alba este incert pentru meciul cu Real Madrid
NEWS ALERT | Stadioanele din România se închid din nou! Decizia luată azi de CNSU NEWS ALERT | Stadioanele din România se închid din nou! Decizia luată azi de CNSU
VIDEO ǀ Chindia Târgovişte – Universitatea Craiova, vineri, de la 20:30, la Look Sport+. Echipele probabile VIDEO ǀ Chindia Târgovişte – Universitatea Craiova, vineri, de la 20:30, la Look Sport+. Echipele probabile
VIDEO ǀ FC Buzău – Unirea Slobozia se joacă vineri, de la 15:30, la Look Sport. Echipele probabile VIDEO ǀ FC Buzău – Unirea Slobozia se joacă vineri, de la 15:30, la Look Sport. Echipele probabile
FC ”U” Craiova – Gaz Metan, vineri, de la 17.30, pe Look Sport. Oltenii au o serie de 8 meciuri fără victorie în campionat şi sunt pe antepenultimul loc în clasament

VIDEO | Spectacol total în Ligue 1! Lyon a fost egalată în minutul 90+1 de nou-promovata Clermont, după ce a condus cu 3-1

Olympique Lyon Publicat de Andrei Ionascu pe 22 aug 2021

Olympique Lyon rămâne fără victorie în noul sezon din Ligue 1, după trei etape! OL a remizat pe teren propriu cu nou-promovata Clermont, scor 3-3, în condiţiile în care a condus cu 3-1 la pauză. Meciul a fost transmis în direct pe Look Sport+.

Moussa Dembele a deschis scorul pentru gazde în minutul 5, din penalty. Oaspeţii au egalat rapid, după autogolul lui Sinaly Diomande din minutul 12.

În minutul 21, Moussa Dembele a reuşit ‘dubla’, iar golul a fost validat după consultarea VAR, pentru un presupus ofsaid.

În prelungirile primei reprize, OL a reuşit una dintre cele mai frumoase faze din acest start de sezon. În urma unei combinaţii senzaţionale cu Houssem Aouar, Lucas Paqueta a finalizat elegant.

Clermont a dat lovitura la Lyon pe final de meci. Elbasan Rashani, introdus pe teren în minutul 69, a înscris două goluri pentru oaspeţi, în minutele 80 şi 90+1.

Lyon are doar două puncte în trei etape, iar Clermont este revelaţia startului de sezon, cu 7 puncte.

Sursa foto: Twitter OL