LIVE VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au deschis scorul LIVE VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au deschis scorul
Octavian Vintilă, unul dintre cei mai apreciaţi comentatori de sport din România, a murit la 86 de ani Octavian Vintilă, unul dintre cei mai apreciaţi comentatori de sport din România, a murit la 86 de ani
Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte
VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament
Campioana CSM Bucureşti  a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României Campioana CSM Bucureşti a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României
Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova

VIDEO | SPECTACOL TOTAL ÎN MARELE DERBY! FCSB ŞI DINAMO S-AU LUPTAT FĂRĂ MENAJAMENTE PÂNĂ LA ULTIMA PICĂTURĂ DE ENERGIE

Video Publicat pe 5 oct 2019

FCSB şi Dinamo au terminat la egalitate, 1-1, într-un meci extrem de spectaculos, transmis în direct de LOOK PLUS. Peste 30.000 de oameni au venit pe Arena Naţională, iar la final nu au avut ce regreta, pentru că ambele echipe au jucat la intensitate maximă şi au oferit un joc cu adevărat frumos.

„Câinii” au deschis scorul prin puştiul Denis Ciobotariu, în minutul 9, care a marcat cu capul de lângă Oaidă, după un corner executat de Nistor. FCSB a reacţionat rapid, iar 5 minute mai târziu Florin Coman a fost blocat în ultimul moment în careu de Popescu. Ocazia echipei pregătite de Vintilă a anunţat golul egalizator, care a căzut curând.

Panţîru şi Florin Tănase au făcut şah-mat defensiva oaspeţilor, mingea a ajuns la acelaşi Coman, care a trimis printre picioarele portarului, restabilind egalitatea (minutul 28).

Nu au lipsit nici incidentele, care l-au obligat pe arbitrul Istvan Kovacs să întrerupă meciul pentru 10 minute, în minutul 33. S-a întâmplat după ce fanii „câinilor” au aruncat cu diverse obiecte şi au avut scandări rasiste la adresa lui Coman.

După reluare, Dinamo a ratat o ocazie colosală în minutul 43, când Montini l-a făcut mare pe Bălgrădean, care şi-a salvat echipa de la un gol ca şi făcut. Şi tot atunci, echipa din Ştefan cel Mare a cerut pe bună dreptate penalty, după ce mingea a lovit mâna lui Cristea, dar Kovacs a lăsat jocul să continue. Imediat, „câinii” au ratat de trei ori într-o singură fază, în prelungirile primei reprize. Planic a fost însă de netrecut, iar atunci când mingea l-a depăşit la execuţia lui Puljic, bara s-a opus.

FCSB a revenit în repriza secundă, iar Adi Popa (51) şi mai ales Tănase, un minut mai târziu, care a lovit transversala, au fost la un pas de gol. Iar cu 20 de minute înainte de final a avut loc o fază controversată. Tănase a reuşit să înscrie, dar arbitrul Kovacs a anulat golul, pentru că fluierase anterior pentru a dicta un fault în favoarea FCSB-ului. Şi tot FCSB a irosit o ocazie rarisimă în ultimul moment, când Piscitelli a intervenit excepţional şi a scos şutul lui Coman.

S-a terminat însă 1-1 şi ambele echipe pot invoca neşansa, deşi, în realitate, rezultatul este echitabil după cum s-a disputat meciul. După acest egal, FCSB şi Dinamo sunt pe locurile 9 şi 10, cu 15, respectiv 14 puncte, în condiţiile în care FC Botoşani, ocupanta locului 6, ultimul care duce în play-off, are 16 puncte.