Volei feminin | Eliza Inneh, componenta naţionalei, campioană în Polonia şi MVP al finalei Volei feminin | Eliza Inneh, componenta naţionalei, campioană în Polonia şi MVP al finalei
Decizia luată în cazul partidei din Serie A, după prăbuşirea pe teren a fundaşului Ndicka. Ce se întâmplă cu meciul Udinese - AS Roma Decizia luată în cazul partidei din Serie A, după prăbuşirea pe teren a fundaşului Ndicka. Ce se întâmplă cu meciul Udinese - AS Roma
Fostul căpitan Sergej Barbarez a fost numit selecţioner al Bosniei Fostul căpitan Sergej Barbarez a fost numit selecţioner al Bosniei
Max Verstappen, imbatabil şi pe teritoriul Chinei. Campionul mondial a câştigat cursa de sprint Max Verstappen, imbatabil şi pe teritoriul Chinei. Campionul mondial a câştigat cursa de sprint
VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor” VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor”
VIDEO | FCU Craiova - Dinamo. astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare VIDEO | FCU Craiova - Dinamo. astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare

VIDEO | SPECTACOL TOTAL LA BRAGA. PORTO A CÂŞTIGAT GREU, DAR NU MAI E LIDER

Video Publicat pe 1 apr 2019

FC Porto a învins-o pe Sporting Braga, dar după un meci cu multe emoţii. Gazdele au deschis scorul în minutul 4, prin Wilson Eduardo. Tiquinho Soares a făcut 1-1 pentru fostul lider din Portugalia. Cu toate acestea, Braga nu şi-a pierdut curajul, iar în a doua repriză a preluat iar conducerea. Murilo Costa a marcat după o mare greşeală a adversarilor. Soarele a răsărit, însă, din nou pe strada lui FC Porto. În urma unui fault în careu, echipa care a eliminat-o pe Roma a primit penalty. Alex Teles a transformat şi scorul a devenit 2-2. Povestea din minutul 68 s-a repetat şi în minutul 77, iar Porto era în faţa unei mari victorii. Tiquinho Soares a înscris de la punctul cu var şi Porto a luat cele trei puncte. Porto e pe 2 în Primeira Liga, cu 66 de puncte. Tot atâtea puncte are şi liderul Benfica, însă vulturii se prezintă cu un golaveraj mai bun. Braga e pe 4, cu 58 de puncte.