Au bătut palma! Manchester City a realizat un transfer ce va intra în istorie Au bătut palma! Manchester City a realizat un transfer ce va intra în istorie
Discuţia dintre Edi Iordănescu şi Mircea Lucescu. ”Am ascultat, nu am intervenit în discuţia lor” Discuţia dintre Edi Iordănescu şi Mircea Lucescu. ”Am ascultat, nu am intervenit în discuţia lor”
Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren
Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt" Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt"
Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua
VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou

VIDEO | SPORTING ŞI-A ASIGURAT LOCUL 3, DUPĂ O VICTORIE LA SCOR DE LIGA A CINCEA

Video Publicat pe 6 mai 2019

Sporting a dat un adevărat recital în ultimul meci din Portugalia. Gruparea din Lisabona s-a impus cu 8-1 pe terenul lui Belenenses. Primul gol a venit rapid, din gheata lui Raphinha. În minutul 20, gazdele au rămas fără portarul Gustavo Becker. Acesta a luat roşu pentru fault. Aflaţi în inferioritate numerică, cei de la Belenenses au scos iar mingea din plasă. Execuţia i-a aparţinut lui Luiz Phellype.

După revenirea de la cabine, gazdele au redus din handicap prin Lica. Sporting a înscris, însă, din nou prin Nemanja. La golul acestuia, şutul a fost deviat de un adversar. Bruno Fernandes a făcut apoi 4-1 din penalty. Acelaşi jucător a punctat pentru 5-1. A urmat apoi reuşita de 6-1 a lui Bas Dost.

În minutul 83, Fernandeş a realizat hat-trickul cu un voleu spectaculos. Mijlocaşul portughez are 19 goluri în actuala ediţie din Primeira Liga. La vară, acesta ar putea ajunge la Manchester City. S-a terminat 8-1, după golul lui Doumbia. Cu două etape rămase, Sporting e pe 3, cu 73 de puncte. Alb-verzii nu mai pot pierde această poziţie, care duce în grupele Europa League.