Alertă în Bănie! Universitatea Craiova va avea o absenţă de marcă la duelul cu CFR Cluj Alertă în Bănie! Universitatea Craiova va avea o absenţă de marcă la duelul cu CFR Cluj
Brigada de arbitri delegată pentru partida care poate fi decisivă în lupta la retrogradare, Dinamo - FC Voluntari Brigada de arbitri delegată pentru partida care poate fi decisivă în lupta la retrogradare, Dinamo - FC Voluntari
Iuliana Demetrescu, delegată la o semifinală de Champions League Iuliana Demetrescu, delegată la o semifinală de Champions League
Aprobat! Schimbare majoră la CSA Steaua Aprobat! Schimbare majoră la CSA Steaua
Variantă surpinzătoare de antrenor pentru Bayern Munchen! Tehnicianul a fost contactat Variantă surpinzătoare de antrenor pentru Bayern Munchen! Tehnicianul a fost contactat
A fost anunţat primul transfer al verii în Superligă! Jucătorul Slaviei Praga va semna cu o echipă din play-off A fost anunţat primul transfer al verii în Superligă! Jucătorul Slaviei Praga va semna cu o echipă din play-off

VIDEO | St Johnstone - Rangers 2-2. Ianis Hagi nu a mai impresionat la fel ca în meciul cu Braga

Fotbal Internațional Publicat pe 23 feb 2020

Ianis Hagi nu a mai fost erou la Rangers, iar evoluţia sa din meciul de azi, contra modestei St Johnstone, a fost departe de cea avută miercuri, în Europa League, în faţa portughezilor de la Braga. Dacă atunci el a marcat două goluri preţioase, azi nu mai reuşit să fie la fel de periculos, iar jocul său a fost în ton cu cel al coechipierilor, adică sub aşteptări. De altfel, Hagi junior a fost schimbat în minutul 78, fiind înlocuit cu Greg Stewart. Chiar şi aşa, Rangers a reuşit să obţină un egal la mare luptă, 2-2, pe terenul celor de la St Johnstone.

Gazdele au condus cu 1-0 din minutul 8, graţiei reuşitei lui Hendry, iar cu acest rezultat s-a intrat la pauză. Introdus pe teren în debutul părţii secunde, albanezul Florian Kamberi a fost eroul lui Rangers. Mai întâi a egalat în minutul 50, după care i-a servit o pasă de gol lui Airbo, care i-a adus pe oaspeţi în avantaj din minutul 71. Mai puţin de 10 minute a durat bucuria în tabăra lui Rangers, pentru că May a restabilit egalitatea cu 10 minute înainte de final şi a închis tabela. S-a terminat 2-2, rezultat care nu o avantajează pe Rangers în lupta cu marea rivală din Glasgow. După 27 de meciuri disputate, echipa pentru care evoluează Ianis Hagi se află pe locul secund, cu 64 de puncte, în timp ce Celtic este lider detaşat şi are cu 9 puncte mai mult.