Ioan Ovidiu Sabău s-a liniştit. ”O victorie într-un moment delicat” Ioan Ovidiu Sabău s-a liniştit. ”O victorie într-un moment delicat”
”Au în contract că pleacă dacă echipa retrogradează”. Ipoteză şocantă cu privire la o formaţie din play-out ”Au în contract că pleacă dacă echipa retrogradează”. Ipoteză şocantă cu privire la o formaţie din play-out
VIDEO | Imaginile deznădejdii. Dan Şucu, cu mâinile în cap, după ce Rapid a avut un start modest la Ovidiu VIDEO | Imaginile deznădejdii. Dan Şucu, cu mâinile în cap, după ce Rapid a avut un start modest la Ovidiu
VIDEO | Farul - Rapid 1-1, în direct la Prima Sport 1! Rrahmani egalează în prelungirile primei reprize VIDEO | Farul - Rapid 1-1, în direct la Prima Sport 1! Rrahmani egalează în prelungirile primei reprize
Tony are viaţă grea la Poli Iaşi. ”Nu mi-a plăcut jocul nostru!” Tony are viaţă grea la Poli Iaşi. ”Nu mi-a plăcut jocul nostru!”
Remiză dramatică pentru trupa lui Răzvan Lucescu, contra ultimei clasate din play-off Remiză dramatică pentru trupa lui Răzvan Lucescu, contra ultimei clasate din play-off

VIDEO | Stanciu, pasă de gol în Europa League! Slavia Praga a pierdut neaşteptat cu Hapoel Beer Sheva

Europa League Publicat de Andrei Ionascu pe 23 oct 2020

Nicolae Stanciu a fost unul dintre remarcaţii echipei Slavia Praga, chiar dacă echipa cehă a pierdut în deplasare cu formaţia israeliană Hapoel Beer Sheva, scor 3-1, în Grupa C din Europa League. Mijlocaşul român a fost introdus pe teren în debutul reprizei a doua.

A fost o seară cu ghinion pentru Slavia Praga. Deşi şi-a creat 19 ocazii de gol şi a avut o posesie de 68%, campioana Cehiei a cedat pe final de meci. Hapoel Beer Sheva a avut trei şuturi pe poartă şi trei goluri!

În Israel, Agudelo a deschis scorul pentru gazde în minutul 45.

În minutul 73, Stanciu a fost aproape de gol, dar şutul său a fost blocat excelent de către un fundaş advers.

În minutul 75, Provod a egalat pentru Slavia Praga, după centrarea excelentă a lui Nicolae Stanciu.

Olandezul Acolatse a fost eroul israelienilor, reuşind să înscrie în minutele 86 şi 88.

Nicolae Stanciu a primit cartonaşul galben în minutul 85, pentru un henţ.

În celălalt meci din Grupa C a Europa League, Bayer Leverkusen a făcut spectacol, pe teren propriu, cu Nice, scor 6-2.

În runda a doua, joi, 29 octombrie, Slavia Praga primeşte vizita echipei germane Bayer Leverkusen.

Toate meciuri din grupele Europa League sunt transmise pe canalele Look Sport şi pe looksport.ro!

Sursa foto: Twitter Slavia Praga