EXCLUSIV | Marius Croitoru a vorbit la Fotbal Look despre una din cele mai mari probleme ale fotbalului românesc. De ce crede tehnicianul că jucătorii autohtoni eşuează în străinătate EXCLUSIV | Marius Croitoru a vorbit la Fotbal Look despre una din cele mai mari probleme ale fotbalului românesc. De ce crede tehnicianul că jucătorii autohtoni eşuează în străinătate
Noi detalii despre cazul care a şocat handbalul autohton. Comunicatul celor de la CSM Făgăraş Noi detalii despre cazul care a şocat handbalul autohton. Comunicatul celor de la CSM Făgăraş
VIDEO | Victorie de control. Dortmund - Hertha 1-0. Gazdele continuă cursa de urmărire a liderului şi îşi consolidează locul secund VIDEO | Victorie de control. Dortmund - Hertha 1-0. Gazdele continuă cursa de urmărire a liderului şi îşi consolidează locul secund
Prunea ţine cu jucătorii, care au decis să boicoteze meciul cu Voluntari. Declaraţia oficialului Prunea ţine cu jucătorii, care au decis să boicoteze meciul cu Voluntari. Declaraţia oficialului
CFR o bate pe Hermannstadt şi îi strică debutul Aneimariei Prodan. Echipele de start CFR o bate pe Hermannstadt şi îi strică debutul Aneimariei Prodan. Echipele de start
Rapid şi Astra au termiant la egalitate, într-un meci spectaculos care s-ar putea repeta anul viitor în Liga 1 Rapid şi Astra au termiant la egalitate, într-un meci spectaculos care s-ar putea repeta anul viitor în Liga 1

VIDEO | STANDARD SE ÎMPIEDICĂ PE FINAL CU ARSENAL ŞI RATEAZĂ CALIFICAREA

Video Publicat pe 12 dec 2019

Standard Liege şi Arsenal au terminat la egalitate, 2-2, un meci cu o miză enormă pentru belgieni. Standard avea nevoie de o victorie pentru a se califica în primăvara europeană, dar nu a fost să fie. Asta deşi a condus cu 2-0, goluri marcate de Bastien şi Amallah, în minutele 47 şi 69. A urmat însă revenirea lui Arsenal, care a egalat graţie reuşitelor lui Lacazette şi Saka, în minutele 78 şi 81.

Arsenal se califică de pe primul loc din grupa F, alături de Frankfurt.