NEWS ALERT | Un jucător cu meciuri la echipa naţională, OUT pentru şase luni NEWS ALERT | Un jucător cu meciuri la echipa naţională, OUT pentru şase luni
Focus 18 urcă Prima TV pe locul IV în audienţe în rândul publicului 21-59, la nivel naţional Focus 18 urcă Prima TV pe locul IV în audienţe în rândul publicului 21-59, la nivel naţional
Ian Foster va antrena în Japonia Ian Foster va antrena în Japonia
NEWS ALERT | Lovitură de teatru! Informaţia care dinamitează viitorul Rapidului NEWS ALERT | Lovitură de teatru! Informaţia care dinamitează viitorul Rapidului
Nu vor avea adversar! Echipa de baschet a Statelor Unite ale Americii pentru Jocurile Olimpice Nu vor avea adversar! Echipa de baschet a Statelor Unite ale Americii pentru Jocurile Olimpice
NEWS ALERT | Conducerea Rapidului, decizie finală cu privire la Bergodi NEWS ALERT | Conducerea Rapidului, decizie finală cu privire la Bergodi

VIDEO | START DE COŞMAR ÎN CHAMPIONS LEAGUE! CFR A PIERDUT LA ASTANA

Video Publicat pe 9 iul 2019

Campioana României şi-a diminuat şansele de calificare în turul 2 preliminar din Champions League, după 0-1 cu FC Astana din Kazakhstan. CFR-ul a început mai bine prima manşă, Culio având o mare ocazie. În repriza a doua, Adrian Păun a încercat o execuţie spectaculoasă. Echipa lui Dan Petrescu a continuat să atace, dar acţiunile lui Bordeianu şi Culio s-au terminat fără gol.

Profitând de oboseala clujenilor, formaţia din Kazakstan a prins curaj şi a deschis scorul prin Postnikov. În minutul 80, Omrani a avut o şansă uriaşă de a egala, dar a ratat incredibil. A doua manşă din turul 1 preliminar este programată săptămâna viitoare, la Cluj. Partida va fi în direct pe LOOK PLUS. În cazul unei eliminări, CFR va ajunge în turul 2 preliminar din Europa League.