VIDEO | START DE COȘMAR ÎN CHAMPIONS LEAGUE! CFR A PIERDUT LA ASTANA - LOOKSPORT
Champions League Noutăți Video

VIDEO | START DE COȘMAR ÎN CHAMPIONS LEAGUE! CFR A PIERDUT LA ASTANA

Campioana României și-a diminuat șansele de calificare în turul 2 preliminar din Champions League, după 0-1 cu FC Astana din Kazakhstan. CFR-ul a început mai bine prima manșă, Culio având o mare ocazie. În repriza a doua, Adrian Păun a încercat o execuție spectaculoasă. Echipa lui Dan Petrescu a continuat să atace, dar acțiunile lui Bordeianu și Culio s-au terminat fără gol.

Profitând de oboseala clujenilor, formația din Kazakstan a prins curaj și a deschis scorul prin Postnikov. În minutul 80, Omrani a avut o șansă uriașă de a egala, dar a ratat incredibil. A doua manșă din turul 1 preliminar este programată săptămâna viitoare, la Cluj. Partida va fi în direct pe LOOK PLUS. În cazul unei eliminări, CFR va ajunge în turul 2 preliminar din Europa League.