Stadion stelar într-un oraş legendar al ţării. Real Madrid este aşteptată Stadion stelar într-un oraş legendar al ţării. Real Madrid este aşteptată
Claudiu Keşeru îi răspunde lui Mircea Rednic: „Contractul nu a fost respectat” | EXCLUSIV Claudiu Keşeru îi răspunde lui Mircea Rednic: „Contractul nu a fost respectat” | EXCLUSIV
Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!” Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!”
VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie
VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-1, în direct la Prima Sport 1! Bîrligea deschide scorul VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-1, în direct la Prima Sport 1! Bîrligea deschide scorul
Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off"  | EXCLUSIV Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off" | EXCLUSIV

VIDEO | Ştefan Radu a câştigat duelul cu Valentin Mihăilă. Luis Alberto şi Caicedo au rezolvat meciul

Serie A Publicat de Andrei Ionascu pe 10 ian 2021

Parma a fost învinsă, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (0-0), de echipa Lazio, în etapa a XVII-a din Serie A.

Au marcat: Luis Alberto 55', Caicedo 67'.

La Parma, atacantul Valentin Mihăilă a intrat pe teren, în minutul 75, în locul lui Simon Sohm. Fundaşul oaspeţilor Ştefan Radu a fost titular şi a jucat tot meciul.

Alte rezultate de duminică:

Udinese - Napoli, scor 1-2;

Verona - Crotone, scor 2-1.

- Drăguş (Crotone) a intrat pe teren, în minutul 78, în locul lui Riviere.

Lazio se menţine pe locul 8, cu 28 de puncte, iar Parma este pe locul 18, retrogradabil, cu 12 puncte, la două puncte de Genoa, de pe locul 17, care asigură menţinerea în Serie A. Lider este AC Milan, cu 40 de puncte.

Ştirea iniţială:

Ştefan Radu este titular pentru Lazio Roma în meciul din deplasare cu Parma, transmis în direct pe Look Sport de la ora 16:00. Fundaşul român este jucătorul cu cele mai multe prezenţe în Serie A din istoria echipei Lazio, 321. În schimb, mijlocaşul Valentin Mihăilă este doar rezervă la Parma.

Lazio are un sezon sub aşteptări şi ocupă poziţia a opta în Serie A, după 16 runde. Parma este pe loc retrogradabil, 18, şi fără victorie în ultimele şapte meciuri.

Ştefan Radu şi Valentin Mihăilă au avut un dialog înainte de startul partidei de la Parma.

Atacantul Denis Drăguş este rezervă pentru Crotone în meciul din deplasare cu Verona.

Iată celelalte meciuri programate astăzi în Serie A şi transmisiunile Look Sport:

Ora 16:00 Udinese – Napoli (Look Sport 2)

Ora 16:00 Verona – Crotone

Ora 19:00 Fiorentina – Cagliari (Look Sport)

Ora 21:45 Juventus - Sassuolo (Look Sport+)