Constantin Budescu, OUT de la Farul Constantin Budescu, OUT de la Farul
S-a schimbat arbitrul pentru FCSB - Rapid! Kovacs, „retrogradat” după Barcelona - PSG. Cine va fi la centrul partidei de pe „Arena Naţională” S-a schimbat arbitrul pentru FCSB - Rapid! Kovacs, „retrogradat” după Barcelona - PSG. Cine va fi la centrul partidei de pe „Arena Naţională”
Scoţienii au făcut anunţul! Ianis Hagi, pe picior de plecare: „Pare inevitabil” Scoţienii au făcut anunţul! Ianis Hagi, pe picior de plecare: „Pare inevitabil”
Curăţenie totală la Universitatea Craiova după venirea lui Gâlcă! Doar 5 jucători sunt de neatins Curăţenie totală la Universitatea Craiova după venirea lui Gâlcă! Doar 5 jucători sunt de neatins
Guvernul american va despăgubi gimnastele care au fost victimele lui Larry Nassar Guvernul american va despăgubi gimnastele care au fost victimele lui Larry Nassar
Moment inedit în Conference League! A primit două cartonaşe galbene,dar nu a fost eliminat Moment inedit în Conference League! A primit două cartonaşe galbene,dar nu a fost eliminat

VIDEO | SUAREZ REUŞEŞTE REMONTADA PENTRU BARCELONA ÎN MECIUL SERII DIN CHAMPIONS LEAGUE. THRILLER CU 7 GOLURI LA LIVERPOOL

Video Publicat pe 2 oct 2019

FC Barcelona a trecut de Inter cu 2-1, într-un meci din grupa F UEFA Champions League transmis în direct de LOOK PLUS. Inter a deschis scorul încă din minutul 3 prin Lautaro Martinez, dar Luis Suarez a marcat de două ori pentru catalani, în minutele 58 şi 84, suficient pentru ca Barcelona să câştige cu 2-1.

În aceeaşi grupă F, Slavia Praga, cu Nicuşor Stanciu titular, nu a mai reuşit să repete evoluţia bună din meciul anterior, când cehii au terminat la egalitate în deplasare, 1-1 cu Inter. În direct pe LOOK PLUS, fosta adversară a CFR-ului din play-off-ul UEFA Champions League a pierdut pe teren propriu cu Borussia Dortmund, 0-2, ambele goluri fiind reuşite de marocanul Hakimi, în minutele 35 şi 89. Stanciu nu s-a remarcat cu nimic şi a fost schimbat în minutul 83 cu Skoda.

În grupa E, Liverpool şi Salzburg au făcut un meci de senzaţie, câştigat de britanici la limită, 4-3. În direct pe LOOK SPORT 2, englezii au condus cu 3-0 (goluri Mane '8, Robertson '25 şi Salah '36), dar echipa din Austria a revenit incredibil şi a egalat, graţie reuşitelor semnate de Hwang Hee-Chan (39), Minamino (56) şi Halland (61). Şi totuşi, Salah a adus victoria pentru Liverpool reuşind dubla. Golul marcat de egiptean în minutul 69 s-a dovedit decisiv.

În celălalt meci al grupei, Ianis Hagi a evoluat din primul minut la campioana Belgiei, Genk, în remiza albă de pe teren propriu, 0-0 cu Napoli. În direct pe LOOK SPORT, românul a jucat în nota echipei, fără să exceleze. Meciul a fost arbitrat de Istvan Kovacs.

În grupa H, Ajax Amsterdam, cu Petre Marin spectator pe bancă, s-a impus în Spania, la Valencia cu 3-0. În partida transmisă în direct de LOOK SPORT au marcat Ziyech '8, Promes '34 şi Van de Beek 67.

În celălalt meci al grupei, Chelsea a dat lovitura în Franţa, pe terenul lui Lille (2-1). Abraham a spart gheaţa pentru britanici (22), dar francezii au egalat prin Osimhen (33). Într-un final pe contre, Willian le-a adus victoria oaspeţilor, în minutul 85.

În grupa G, francezii de la Lyon, cu Ciprian Tătăruşanu rezervă, au câştigat în Germania, la Leipzig, 2-0. Golurile lui Depay '11 şi Terrier `65 au stabilit deznodământul partidei.

În celălalt meci al grupei G, Zenith Sankt Petersburg a învins-o pe Benfica. Dzyuba (22), Diaz (70 - autogol) şi Azmoun (78) au marcat pentru ruşi, în timp ce golul de onoare al portughezilor a fost înscris de De Tomas (85).