NEWS ALERT | Lovitură masivă încasată de Rapid! Un jucător de bază, OUT pentru patru luni NEWS ALERT | Lovitură masivă încasată de Rapid! Un jucător de bază, OUT pentru patru luni
Verdict clar în privinţa principalei ţinte a lui Gigi Becali! „Este o singură echipă la care nu pot să-l las” Verdict clar în privinţa principalei ţinte a lui Gigi Becali! „Este o singură echipă la care nu pot să-l las”
VIDEO | Florinel Coman continuă să şocheze cu gesturile sale! Vedeta de la FCSB a recidivat VIDEO | Florinel Coman continuă să şocheze cu gesturile sale! Vedeta de la FCSB a recidivat
S-a decis cine va fi antrenorul Barcelonei din sezonul viitor! Decizia luată de Xavi, după eşecul cu Real Madrid S-a decis cine va fi antrenorul Barcelonei din sezonul viitor! Decizia luată de Xavi, după eşecul cu Real Madrid
Răsturnare de situaţie! Florinel Coman ar putea să nu mai plece în Qatar la finalul campionatului Răsturnare de situaţie! Florinel Coman ar putea să nu mai plece în Qatar la finalul campionatului
Bogdan Lobonţ nu ar fi antrenorul Rapidului | VIDEO EXCLUSIV Bogdan Lobonţ nu ar fi antrenorul Rapidului | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Şumudică, învins de echipa lui Săpunaru, Alibec şi Lung Jr! Kayserispor - Rizespor 2-1

Stranieri Publicat de Andrei Ionascu pe 3 mar 2021

Kayserispor a câştigat meciul de pe teren propriu cu Rizespor, echipa antrenată de către Marius Şumudică, scor 2-1, în etapa cu numărul 28 din Superliga Turciei. Fundaşul Cristi Săpunaru a jucat din minutul 82 pentru Kayserispor. A fost sărbătoare mare în vestiarul gazdelor, după acest succes.

Kayserispor a obţinut prima victorie în campionat în ultimele cinci meciuri. Rizespor continuă serie modestă, fiind fără victorie din 20 ianuarie.

După o primă repriză tacticizată, Karlo Muhar a deschis scorul pentru Kayseri, în minutul 48.

Rizespor a replicat în minutul 73, prin Braian Samudio.

Ilhan Parlak a adus cele trei puncte pentru gazde graţie reuşitei din minutul 77.

Denis Alibec şi Silviu Lung Jr nu au făcut parte din lotul lui Kayserispor, fiind accidentaţi.

Kayserispor a depăşit-o pe Rizespor în clasament, dar cele două echipe sunt la egalitate de puncte. Totuşi, Kayserispor are un meci restant.