Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren
Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt" Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt"
Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua
VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou
Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani
Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină

VIDEO | Şumudică, meci nebun contra lui Podolski şi Şahin. Gaziantep a scos un punct cu doi oameni în minus

Stranieri Publicat pe 18 oct 2020

Marius Şumudică (49 de ani) a avut parte, duminică, de un nou meci nebun în campionatul Turciei. În etapa a cincea, prima după pauza competiţională, Gaziantep a reuşit să smulgă un punct pe terenul lui Antalyaspor, 1-1, la finalul a 90 de minute cu patru eliminări, câte două pentru fiecare echipă. Suspendat, Şumudică a privit meciul din tribune.

Antalyaspor trecea pe primul loc în cazul unui succes, iar gazdele au început cum nu se poate mai bine. În minutul al doilea, Amilton a centrat perfect, Sydney Sam a apărut la bara a doua şi Gaziantep a luat startul, practic, de la 0-1. La jumătatea reprizei, Mirallas, deja avertizat, şi-a lovit fără minge un adversar, iar fostul star de la Everton, aflat la debutul sub comanda lui Şumudică, a văzut al doilea cartonaş galben şi a plecat. Din rău în mai rău a ajuns Şumudică în minutul 66, când Morais, deja avertizat în prima repriză, a fost şi el eliminat.

VIDEO | Şumudică, egal cu doi oameni în minus. Şi un gol la limita ofsaidului!

Imediat, Şumi a mutat cu Soyalp în locul lui Sousa şi Sahin în locul lui Alexandru Maxim, iar mutarea a fost cât se poate de inspirată. Intrat în minutul 67, Soyalp a egalat, trei minute mai târziu, cu capul, dintr-o poziţie suspectă de ofsaid. Nu a fost linişte până la final, pentru că Sam a simulat grosolan, iar centralul Koray Gençerler i-a arătat şi lui mai devreme drumul spre vestiare. În al şaselea minute de prelungire, Akyol a reuşit  "performanţa" de a încasa două galbene în două minute şi a mers şi el la duşuri. S-a terminat 1-1, dar şi nouă contra nouă pe teren!

Cu egalul contra echipei la care joacă Şahin şi Podolski, Gaziantep a ajuns la patru puncte, toate obţinute în urma remizelor. Una dintre cele trei echipe fără victorie în acest start de Superligă, trupa lui Şumi e pe 17, în timp ce Antalyaspor rămâne pe locul al treilea, cu opt puncte, ratând şansa de a se proclama lider.

Dacă Maxim a fost înlocuit după 67 de minute, fără să aibă realizări, Alin Toşca a rămas pe teren până la final.