OFICIAL | FC Botoşani s-a despărţit de jucător după doar şase luni OFICIAL | FC Botoşani s-a despărţit de jucător după doar şase luni
Bomba momentului în fotbalul mondial! Zidane şi încă un mega star francez vin la pachet din vară la unul dintre cele mai puternice cluburi din istorie

Presa bască a reacţionat după evoluţiile lui Ianis Hagi la naţională: „În scădere în ultimele luni” Presa bască a reacţionat după evoluţiile lui Ianis Hagi la naţională: „În scădere în ultimele luni”
VIDEO | Grigor Dimitrov îl răpune pe Carlos Alcaraz în sferturile de finală ale turneului de la Miami VIDEO | Grigor Dimitrov îl răpune pe Carlos Alcaraz în sferturile de finală ale turneului de la Miami
Xabi Alonso la Bayern? Preşedintele „bavarezilor” a făcut anunţul Xabi Alonso la Bayern? Preşedintele „bavarezilor” a făcut anunţul
VIDEO | FC Voluntari - FC Hermannstadt, astăzi, de la 17:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Sibienii continuă lupta pentru barajul de Conference League VIDEO | FC Voluntari - FC Hermannstadt, astăzi, de la 17:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Sibienii continuă lupta pentru barajul de Conference League

VIDEO | Super Vinicius a adus o victorie extrem de importantă Realului! Gol magnific, iar madrilenii au învins cu 2-1 Sevilla

La Liga Publicat pe 28 nov 2021

Real Madrid şi Sevilla s-au duelat în cadrul unei noi etape din La Liga, a 15-a, iar câştigătoarea se instala pe prima poziţie din campionat. Confruntarea, care a fost în direct pe posturile Look Sport, Look 4K şi platforma PrimaPlay.ro, s-a terminat cu victoria madrilenilor, 2-1.

Sevilla a început mai bine şi a deschis scorul destul de repede, din minutul 12, prin Mir, care a marcat cu capul, în urma unei lovituri de colţ. A revenit destul de repede Real Madrid, autor al golului nimeni altul de cât Karim Benzema. Francezul a marcat cu noroc, în minutul 32, după un şut de la distanţă a lui Vinicius. Balonul a ricoşat din bară la atacant, care doar a pus latul şi a înscris din câţiva metri.

În repriza a doua jocul a fost destul de echilibrat, astfel că remiza putea fi considerată una corectă. Însă, la primul şut pe poartă din repriza secundă al Realului, s-a şi făcut 2-1. Vinicius a adus victoria cu un gol în minutul 87.

Real Madrid – Sevilla 2-1 (Benzema 32; Vinicius 87 / Mir 12)

Echipele de start:

• Real Madrid: Courtois – Carvajal, Militao, Alaba, Mendy – Modric, Casemiro, Kroos – Asensio, Benzema, Vinicius.
  • Sevilla: Bono -  Montiel, Kounde, Carlos, Acuna – Jordan, Reges, Rakitic – Ocampos, Mir, Gomez.

Min. 90: Final de meci!

Min. 87: GOOOL Real Madrid! Vinicius dă lovitura şi marchează de la mare distanţă.

Min. 46: Începe repriza a doua.

Min. 45: Final de primă parte.

Min. 32: GOOOL Real! Benzema marchează din câţiva metri, după un şut de la peste 25 de metri al lui Vinicius respins în bară de portarul Bono.

Min. 12: GOOOL Sevilla! Mir marchează cu capul de la 11 metri, după o lovitură de colţ din stânga.

Min. 1: Începe confruntarea dintre locurile 1 şi 4 din La Liga.

Galacticii au distrus Granada în etapa precedentă, 4-1, şi merg excelent în acest moment. Ocupă deja primul loc, cu 30 de puncte, având un meci în minus faţă de Real Sociedad, formaţia de pe locul secund. Victoria este deosebit de importantă şi le va da avans în clasament.

Sevilla ţine aproape şi ea, fiind la două puncte distanţă. Aşadar, în cazul unei victorii va urca peste Real, iar dacă obţin doar o remiză, vor egala Sociedad.

Oaspeţii au remizat etapa precedentă, 2-2 cu Alaves.

Program transmisiuni Look, în La Liga, duminică

• Espanyol – Real Sociedad, de la 17:15, pe Look Sport ppv2 (disponibil în reţeaua Vodafone)
  • Cadiz – Atletico Madrid, de la 19:30, pe Look Sport
  • Betis – Levante, de la 15:00, pe Look Sport ppv2 (disponibil în reţeaua Vodafone)