”A fost o săptămână grea pentru noi”. Meci cu încărcătură specială pentru Poli Iaşi ”A fost o săptămână grea pentru noi”. Meci cu încărcătură specială pentru Poli Iaşi
Artur Hoffmann, Ovidiu Gârbacea şi Filip Stoica au primit Ordinul Excelenţă Olimpică din partea COSR Artur Hoffmann, Ovidiu Gârbacea şi Filip Stoica au primit Ordinul Excelenţă Olimpică din partea COSR
VIDEO | Gestul care i-a pus pe jar pe fanii lui Arsenal! Ce a făcut jucătorul „tunarilor” imediat după eliminarea din sferturi VIDEO | Gestul care i-a pus pe jar pe fanii lui Arsenal! Ce a făcut jucătorul „tunarilor” imediat după eliminarea din sferturi
Gigi Becali, ofertă de 1.5 milioane de euro pentru un star din Superliga Gigi Becali, ofertă de 1.5 milioane de euro pentru un star din Superliga
Dan Petrescu începe curăţenia la CFR Cluj! Un jucător cu CV solid e OUT Dan Petrescu începe curăţenia la CFR Cluj! Un jucător cu CV solid e OUT
UEFA a sancţionat FC Barcelona pentru gesturi rasiste la meciul cu PSG UEFA a sancţionat FC Barcelona pentru gesturi rasiste la meciul cu PSG

VIDEO | SURPRIZĂ DE PROPORŢII LA CĂLĂRAŞI. UTA SE BATE SINGURĂ ŞI AJUNGE LA A DOUA ÎNFRÂNGERE ÎN ULTIMELE 4 MECIURI

Liga II Publicat pe 1 dec 2019

Dunăraea Călăraşi s-a impus pe teren propriu, 1-0 cu UTA, într-un meci din etapa a 20-a a ligii secunde., transmis în direct de Look Sport. Unicul gol al partidei a fost de fapt un autogol. Arădeanul Melinte a înscris în propria poartă şi astfel UTA pierde al doilea joc în ultimele patru runde.

Chiar şi aşa, echipa din Vestul ţării se menţine în fruntea clasamentului. UTA are 38 de puncte şi este la 4 lungimi în faţa ocupantei poziţiei secunde, CS Mioveni. De cealaltă parte, Dunărea Călăraşi are 26 de puncte şi se află pe locul 11.