Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!” Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!”
VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie
VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-0, în direct la Prima Sport 1! Ambele echipe au creat pericol în prima repriză VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-0, în direct la Prima Sport 1! Ambele echipe au creat pericol în prima repriză
Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off"  | EXCLUSIV Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off" | EXCLUSIV
Marius Măldărăşanu s-a dezlănţuit după ce FC Hermannstadt a urcat pe primul loc în play-out: ”Le-am citit jocul” Marius Măldărăşanu s-a dezlănţuit după ce FC Hermannstadt a urcat pe primul loc în play-out: ”Le-am citit jocul”
David Puicea, calificat în finala juniorilor la sărituri, de pe locul 5 David Puicea, calificat în finala juniorilor la sărituri, de pe locul 5

VIDEO | Surpriza etapei! Lupta la retrogradare devine tot mai strânsă. Dusseldorf – Schalke 2-1. Oaspeţii îşi cam iau adio de la Europa League

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 27 mai 2020

• Fortuna Dusseldorf - Schalke 04: 2-1 (Hennings 63, Karamn 68 / McKenie 58)

Dusseldorf a câştigat cu 2-1 partida de pe teren propriu împotriva celor de la Schalke şi astfel revine în cărţile pentru evitarea barajului de menţinere în Bundesliga. În timp ce învinsa de azi cade până pe 9 în clasament, după ce nu au reuşit să obţină niciun măcar un punct de la restartul competiţiei.

După o primă repriză calmă, oaspeţii au deschis scorul în minutul 53, prin McKennie care a trimis imparabil centrarea de pe partea stângă a lui Oczipka. Cei de la Dusselforf au revenit rapid în meci, prin reuşita lui Hennings, din minutul 63, care a profitat de o respingere în faţă a portarului advers, după o lovitură liberă de la 30 de metri executată în forţă.

Golul izbăvirii a venit de la Karaman, în minutul 68, care s-a desprins din marcajul lui Schalke, după un corner şi a punctat din careul mic cu o lovitură de cap.

Deşi a câştigat disputa de azi, Dusselforf încă e pe locul 16, care duce la barajul de menţinere în Bundesliga, însă s-a apropiat la doar un punct de locul 15, care este ocupat de Mainz.

Dusseldorf: Kastenmeier – Suttner (70 Giesselmann), Hoffmann, Ayhan – Thommy, Berisha (81 Morales), Sobottka (61 Bodzek), Stoger, Zimmermann – Hennings (81 Skrzybski, Karaman

Schalke: Schubert – Kabak, Sane, Nastasic – Kenny, Schopf, McKennie, Oczipka – Caligiuri (74 Kutucu), Matondo (85 Todibo) – Burgstaller (74 Gregoritsch)