VIDEO | SURPRIZĂ LA TURNU MĂGURELE. RAPID SE ÎMPIEDICĂ DE ECHIPA LUI DRAGNEA JR. - LOOKSPORT
Liga II Noutăți Video

Rapid a fost învinsă de Turris Turnu Măgurele cu 3-1, într-un meci disputat azi și care a contat pentru etapa a treia a ligii secunde. Deși giuleștenii au deschis scorul prin Drăghiceanu, în minutul 39, gazdele au egalat doar două minute mai târziu prin Pană.

Și tot Turris a înscris de două ori în repriza secundă, prin Tescan, în minutul 67 și Voicu, în minutul 83, reușind să se impună la final cu 3-1. Gazdele acumulează 9 puncte și sunt pe locul 3, la egalitate de puncte cu liderul SCM Buzău și cu UTA, dar cu un golaveraj mai slab. În schimb, Rapid este abia pe locul 9 cu 4 puncte.