VIDEO | ”Reacţia era pe măsură”. S-a implicat Dan Petrescu la meciul cu Farul? Francisc Dican a explicat situaţia VIDEO | ”Reacţia era pe măsură”. S-a implicat Dan Petrescu la meciul cu Farul? Francisc Dican a explicat situaţia
”Am avut foarte multe accidentări la juniori, dar Mister mi-a dat încredere”. Ionuţ Cojocaru, noua descoperire a lui Gică Hagi ”Am avut foarte multe accidentări la juniori, dar Mister mi-a dat încredere”. Ionuţ Cojocaru, noua descoperire a lui Gică Hagi
VIDEO | Mario Camora, discurs fără menajamente. ”Ne facem cu toţii de ruşine” VIDEO | Mario Camora, discurs fără menajamente. ”Ne facem cu toţii de ruşine”
VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul fostelor campioane VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul fostelor campioane
CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin
Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart

VIDEO | Tatăl lui nu ar fi ratat niciodată! Cum a finalizat George Ganea faza în care golul era mai mult decât probabil

Superliga Publicat pe 12 apr 2021

George Ganea (21 de ani) a semnat una dintre marile ratări ale acestui sezon de Casa Liga 1 în startul meciului Viitorul - Hermannstadt, transmis în direct de Look Sport.

În minutul trei, Tsoumou a insistat bine în dreapta, a trimis o centrare peste care Babunski a sărit bine şi i-a oferit lui George Ganea şansa deschiderii scorului încă din startul meciului. Dintr-o poziţie din care tatăl său, Ionel Ganea, rata foarte rar, internaţionalul de tineret a avut o finalizare proastă: a lovit mingea defectuos, în pământ, iar balonul s-a dus pe lângă poarta veteranului Pleşca.

Într-un sezon în care Hagi i-a acordat încredere, preferând să-i vândă pe Gabi Iancu şi Luckassen, George Ganea a dezamăgit în tricoul Viitorului, marcând doar două goluri în 21 de meciuri. Totuşi, a făcut suficient pentru a prinde lotul lui Adi Mutu la Campionatul European de Tineret din Ungaria şi Slovenia, dar nici acolo nu a impresionat.