VIDEO | FC Voluntari - Hermannstadt 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Echipele de start VIDEO | FC Voluntari - Hermannstadt 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Echipele de start
Barcelona, decizie finală cu privire la rămânerea lui Xavi pe banca tehnică Barcelona, decizie finală cu privire la rămânerea lui Xavi pe banca tehnică
Irina Begu a revenit cu dreptul după accidentare! S-a calificat în semifinale la turneul Megasaray Hotels Open din Antalya Irina Begu a revenit cu dreptul după accidentare! S-a calificat în semifinale la turneul Megasaray Hotels Open din Antalya
Dinamo a pregătit o surpriză copiilor la meciul cu Petrolul Dinamo a pregătit o surpriză copiilor la meciul cu Petrolul
FCSB ar putea suferi pierderi masive. Cel puţin cinci jucători sunt pe picior de plecare FCSB ar putea suferi pierderi masive. Cel puţin cinci jucători sunt pe picior de plecare
Xabi Alonso a decis unde va antrena sezonul viitor! Xabi Alonso a decis unde va antrena sezonul viitor!

VIDEO | TER STEGEN, TALISMANUL NOROCOS AL BARCELONEI LA DORTMUND. CATALANII AU SCOS UN EGAL CU ŞANSĂ ÎN GERMANIA

Champions League Publicat pe 18 sep 2019

Barcelona a obţinut o remiză albă la Dortmund, într-un meci din grupele UEFA Champions League transmis în direct de LOOK PLUS. Partida a fost arbitrată la centru de Ovidiu Haţegan, care s-a achitat foarte bine de sarcină. Românul a dictat un penalty corect în minutul 57, la o fază la care Semedo l-a călcat în careu pe Sancho.

Şansa a fost însă irosită de Reus, care l-a făcut mare pe portarul Ter Stegen. De altfel, goalkeeperul german din poarta catalanilor a fost eroul partidei, salvându-şi echipa şi din alte momente delicate. Şi totuşi, Messi, introdus abia în repriza secundă, putea da lovitura în ultimele secvenţe ale jocului, iar Barcelona putea să plece cu toate punctele puse în joc, dar defensiva nemţilor a funcţionat perfect, astfel că meciul s-a încheiat nedecis, 0-0.